אובאיטיס, טרשת נפוצה | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


אבחנות:
אובאיטיס, טרשת נפוצה

רקע אודות המטופל:
חווה, בת 55, נשואה + 2 ילדים, עובדת כעוזרת גננת בגן ילדים מזה 30 שנה, נהנית מאוד מהעבודה שלה

תלונות עיקריות:
אובאיטיס - לפני מעל לשנתיים, התפרצה אובאיטיס בעין אחת. העין נהפכה אדומה וחווה הרגישה כאב. מעל חצי שנה היא לא בדקה את האדמומיות והכאב, עד שהגיעה לרופא עיניים שאבחן אובאיטיס. בשלב זה נוצרה פגיעה לראייה עקב צלקות שהותירה הדלקת באובאה. מאז חווה נבדקת באופן קבוע אצל רופא עיניים כל כמה חודשים ובכל פעם הרופא רואה תאים מודלקים בקרקעית העין. עם השנים התקפי הכאב בעין הולכים וגוברים. אם בעבר היו כל כמה חודשים כרגע הם כל שבוע-שבועיים. הכאבים מקרינים לכל הראש והיא נזקקת לכדורים משככי כאבים. כרגע היא נוטלת טיפות סטרואידים והמינון עולה עם כל התקף כאבים. חווה ניסתה על פי המלצת הרופא תרופות אחרות להורדת הדלקת שלא עזרו. בעקבות לקיחת תרופה עלו אנזימי הכבד והיא החליטה על דעת עצמה להפסיק עם התרופה. היא הגיעה אליי מיואשת מהתרופות, שלטענתה גרמו לה רק נזק, ומטרתה היתה למצוא דרך אחרת לרפא את עצמה.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס

רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

טרשת נפוצה - אובחן לפני כעשר שנים אם כי הסימפטומים קיימים כבר עשרים שנה. לפני עשרים שנה היה שיתוק חלקי שחלף. אז הרופאים אבחנו ארוע מוחי, כיום בדיעבד יודעים שזה היה התקף של טרשת נפוצה. לפני כמה שנים החלה חולשה ברגל ואז אבחנו סופית שהיא סובלת מטרשת נפוצה. מאז לא היו התקפים נוספים אך היא סובלת מצליעה קלה ותחושת שריפה ברגליים שמאוד מציקה לה.

אובאיטיס וטרשת נפוצה הינם מחלות אוטואימוניות. מחלה אוטואימונית היא מחלה שבה מערכת החיסון, שאמורה לשמור על הגוף, פוגעת בו. במקום לתקוף וירוסים וחיידקים, מערכת החיסון תוקפת איברים בגוף, גורמת לדלקת ולנזק ברקמה. באוביאיטיס החלק המותקף הוא העין ובטרשת נפוצה מעטפת העצבים. הדלקת הורסת תאים בריאים לכן ההשלכות באובאיטיס היא פגיעה בראיה ובטרשת נפוצה פגיעה בתפקוד שרירים ועצבים. זהו מצב של חוסר איזון של מערכת החיסון. כאילו ומערכת החיסון מתבלבלת - במקום להגן על הגוף היא תוקפת אותו. למערכת החיסון, אצל אדם בריא, יש תאים מיוחדים שמפקחים שבלבול מסוג זה לא יתרחש. מה גורם לאותם תאים מפקחים לא לתפקד? לכך יש הסבר שקושר מחלות אוטואימוניות לתזונה ורמת מתח. מחקרים מראים כי תזונה עשירה בשומן, בעיקר שומן מן החי, ועשירה בסוכר, מדכאה את אותם תאים מפקחים ומקדמת חוסר איזון במערכת החיסון. בנוסף, מתח כרוני גם כן מדכא את יכולת האיזון והפיקוח של מערכת החיסון.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


ברקע:
עור יבש, קשקשי, מעובה בפנים, בעיקר סביב העיניים. הייתה אצל רופא עור שטען שאין קשר בין מצב העור לטיפות הסטרואידים. העור שורף, אדום וצורב. מצב העור מוסיף לאיכות החיים הירודה

בבדיקות דם:
כולסטרול כללי 227
HDL 57
הומלץ לה לקחת תרופות לאיזון רמות כולסטרול, כרגע עדיין לא לוקחת


הטיפול הנטורופתי באובאיטיס, טרשת נפוצה

הטיפול במחלות אוטואימוניות הוא ארוך טווח והוא דורש שימוש בכל הכלים הנטורופתיים. תפריט תזונתי, שמטרתו לאזן את מערכת החיסון ולהוריד את רמת הדלקת בגוף, הכרחי להצלחת הטיפול. בנוסף, ישנם צמחי מרפא ותוספי תזונה שפועלים ישירות על הורדת רמת הדלקתיות בגוף, עוזרים לשקם את העין ולמנוע נזקים נוספים. בניתי לחווה תפריט אנטי דלקתי, מאזן מערכת החיסון. בנוסף, המלצתי לה על צמחי מרפא ותוספי תזונה וכן להתחיל לעסוק בפעילות גופנית קבועה.


תוצאות הטיפול באובאיטיס, טרשת נפוצה

חווה התמידה באדיקות בהמלצות. בחודשים הראשונים חווינו 2 צעדים קדימה וצעד אחד אחורה. אחרי כל תקופת שיפור הגיעה תקופת החמרה. אחרי 5 חודשי טיפול, שחווה מתמידה בכל ההמלצות, היתה נסיגה דרמטית במחלה: הכאב נעלם, העין התנקתה לחלוטין מתאי דלקת, העור התנקה כאילו לא היה מגורה בכלל. רופא העין אישר לחווה לאט-לאט להפחית את טיפות הסטרואידים. בנוסף בבדיקות דם רמות הכולסטרול ירד ל 160! חווה עד היום שומרת על התפריט ועל שאר ההמלצות באדיקות. היא בקשר טיפולי איתי אחת לכמה חודשים וההטבה נשמרת כבר כמה שנים.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329