אובאיטיס - טיפול טבעיניווט מהיר:
סימפטומים אופייניים לאובאיטיס
סיבות וטיפול קונבנציונלי
הטיפול הנטורופתי לאובאיטיס


רקע כללי

אובאיטיס (Uveitis) הוא מונח רפואי המתייחס למחלות דלקתיות שונות בחלקי העין הפנימיים בלבד ללא התייחסות ספציפית למיקום. הדלקת במצב זה יכולה להיות כרונית או אקוטית. אחוז גבוה של מקרי אובאיטיס מיוחסים לפעולה שגויה של מערכת החיסון אשר תוקפת בטעות סוגי חלבון בעיניים ומוגדרת כמחלה אוטואימונית. אובאיטיס יכולה להיגרם מזיהום של חיידק או וירוס או כתוצאה מטראומה לעין. אך בהרבה מהמקרים הסיבה ליצירת דלקת אינה ידועה.


אבחון אובאיטיס

ניתן לאבחן אובאיטיס על ידי בדיקה אצל רופא עיניים. במעט מהמקרים בהם יש צורך מבצעים בדיקות נוספות לאבחנה מדויקת וסופית.


סימפטומים נפוצים לאובאיטיס

- ירידה באיכות הראייה
- הופעת נקודות שחורות
- מיסוך של הראייה - חוסר חדות
- כאבים
- תחושת אי נוחות בעין

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס

רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהסיבות וטיפול קונבנציונלי לאובאיטיס

מאחר ומדובר במחלה דלקתית אוטואימונית לא ברור מה הסיבות אשר מובילות להתפרצות אובאיטיס. כן ידוע כי מתח, סטרס, חשיפה לזיהומים שונים בגוף ועוד, עלולים להחריף את התהליך הדלקתי. הטיפול המקובל כיום לאובאיטיס הוא על ידי נטילת סטרואידים שהם תרופות בעלות פעילות אנטי דלקתית המדכאת את מערכת החיסון. הסטרואידים ניתנים לרוב במשחות כדורים או בזריקות. הסטרואידים נחשבים כיעילים אולם יחד עם זאת הם בד"כ בעלי תופעות לוואי רבות ורחבות במקומות שונים בגוף.


טיפול נטורופתי לאובאיטיס


חשיבות פעילות אנטי דלקתית במצבי אובאיטיס

במקביל לטיפול הקונבנציונלי, ומתוך ניסיון להקטין את היקף הטיפול בסטרואידים, ניתן להגביר את הפעילות האנטי דלקתית בגוף בדרכים טבעיות, לצד הימנעות מחשיפה לרכיבים מעודדי דלקתיות. פעולות אלו נעשות בהתאמה לאורח חייו של המטופל ובאופן מקביל וצמוד, ללא הפרעה, לטיפול הקונבנציונלי.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329צמצום כמות הסטרואידים בעזרת תזונה וצמחי מרפא

שילוב של תזונה שיקומית אנטי דלקתית וצמחי מרפא אנטי דלקתיים, יכול לספק מענה רב עצמה בהפחתת רמות הדלקת במצבי אובאיטיס ובכך לסייע בצמצום היקפי השימוש בסטרואידים. לצד תזונה נכונה וצמחי מרפא ישנה התייחסות ספציפית למניעה ככל האפשר של צריכת רכיבים מעודדי דלקתיות, אשר מעבר ליצירת קרקע פוריה לתהליכים דלקתיים הם עלולים לגרות ולשבש את פעולת מערכת החיסון.


תרומתה של תזונה נכונה לאובאיטיס

לתזונה נכונה יש תפקיד מרכזי בטיפול באובאיטיס. לרכיבי מזון שונים השפעה אדירה על מערכת החיסון שלנו. חומצות שומן מסוימות יכולות לסייע בהורדת רמת הדלקתיות בגוף ולאזן את התגובה החיסונית. חומצות שומן חיוניות הן מתווכות חשובות בתהליכים דלקתיים. ניוד של קליטת השומן יכול להגביר או להפחית באורח משמעותי את הדלקת בהתאם לסוג חומצת השומן. בנוסף לאיזון רמות הדלקת, בתזונה ישנם מרכיבים אשר תומכים בתאי העין, פועלים לשיקום התאים ועוזרים למנוע נזק ואיבוד ראייה. נוגדי חימצון, כגון פלבנואידים, מוכרים כבעלי פעילות אנטי דלקתית ספציפית לעין.


תפקידם של צמחי מרפא לאובאיטיס

כחלק מהטיפול הכולל באובאיטיס מותאמת לך פורמולת צמחי מרפא אשר מטרתה להוריד את רמת הדלקתיות בעין ולסייע לטיפול בתאי העין שניזוקו. צמחי מרפא כגון: כורכום (Curcuma Longa) ליקוריץ(Glycyrrhiza glabra) מוכרים ביכולתם האנטי דלקתית החזקה. כמו כן פירות בילברי (Vaccinium myrtillus) והצמח ג'ינקו בילובה (Ginkgo biloba) עשירים ברכיבים נוגדי חימצון חזקים.


לחץ סטרס ואובאיטיס וכיצד להרגיע!

במסגרת הטיפול ישנה התייחסות ספציפית למצבי סטרס אקוטיים או כרוניים. מתחים שונים ולחץ מתמשך עלולים להחליש את מערכת החיסון וכתוצאה מכך עלולים לגרום להחמרה באובאיטיס. התכנית הטיפולית כוללת טכניקות שונות להפחתת מתחים ובמיוחד נעשה שימוש בצמחי מרפא המוכרים ביכולתם הגבוהה בסיוע להרגעה ואיזון מערכת העצבים כגון: ולריאן רפואי (Valeriana officinalis) בקופה (Bacopa monnieri) היפריקום (Hypericum) ועוד.


לסיכום, מה כולל הטיפול הנטורופתי באובאיטיס

ראשית, הטיפול הנטורופתי נבנה במקביל לטיפול הקונבנציונאלי הקיים ומטרתו לסייע לו להגברת יעילותו מצד אחד והפחתת שימוש יתר בסטרואידים מצד שני. תכנית הטיפול נבנית לכל מטופל ברמה אישית על פי צרכיו, מצבו הבריאותי, היסטוריה רפואית ואורח חיים נוכחי. במסגרת התכנית שמים דגש לכל פרט או מערכת היכולים לסייע לשיפור המצב וכן מוקדשת התייחסות לסילוק גורמים מזיקים ככל האפשר. כל זאת ללא תופעות לוואי או סיכונים בריאותיים.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


התכנית הטיפולית מותאמת לאורח חייך, במטרה להשיג את האפקטיביות הגבוהה ביותר בזמן הקצר ביותר.


שאלות ותשובות אודות הטיפול הנטורופתי באובאיטיס

שאלה:
אני בת 26 ולפני שנה אבחנו לי אובאיטיס. כרגע אני מטופלת בטיפות סטרואידים וולטרן אבל רציתי לשמוע אם יש עוד דברים שאני יכולה לעשות על מנת למנוע את ההתקף הבא. ההתקף האחרון היה מתיש ופגע לי מאוד באיכות החיים.

תשובה:
במסגרת הטיפול מותאמת לך תכנית מקיפה אשר תסייע לך להגביר את הפעילות האנטי דלקתית הכללית בגופך, לצד חיזוק משמעותי של מערכת החיסון. שתי פעולות אלו יכולות לסייע מאוד בהפחתת תדירות ההתקפים ועוצמתם. תכנית הטיפול תכלול תזונה שיקומית עשירה מאוד ברכיבים אנטי דלקתיים ואנטיאוקסידנטים (נוגדי חמצון) לצד צמחי מרפא בעלי תכונות דומות של הפחתת רמות דלקת והגדלת רמות נוגדי חימצון בגוף. מהניסיון הקליני שלי אני יכולה לספר לך כי שילוב של תזונה וצמחי מרפא הוכיח את עצמו במקרים רבים של אובאיטיס בצורה מוצלחת ביותר.


שאלה:
אני בחור בן 42, בדרך כלל בריא. לפני כמה חודשים התפרצה לי מחלת אובאיטיס ולאחר בדיקות מרובות לא נמצאה הסיבה למחלה. אמרו לי שיש דלקת בעין אבל לא יודעים ממה. בתקופה שהאובאיטיס התפרץ, הייתי מאוד לחוץ וחרד. יש קשר בין הדברים?

תשובה:
המצב הרגשי שלנו משפיע בצורה ישירה על המצב הפיזי שלנו. מתח ידוע כזרז של תהליכים רבים בגוף. אם יש חולשה בגוף יש סבירות שהיא תתבטא דווקא במצבי לחץ ומתח. במקרה של אובאיטיס מדובר על חולשה וחוסר איזון של מערכת החיסון. סביר להניח שיש קשר בין המתח והלחץ שחווית לאחרונה לבין התפרצות האובאיטיס אך זה לאוו דווקא הגורם העיקרי. לרוב שיבוש של מערכת החיסון הוא תהליך המושפע לא רק ממתח ולחץ אלא גם מהתזונה שלנו וממצב שאר המערכות בגוף. הטיפול הנטורופתי מציע התייחסות ספציפית להורדת רמות המתח מצד אחד, על ידי שימוש בצמחי מרפא מוכרים וכן הגברת היכולת האנטי דלקתית והאנטי חמצונית בגוף על מנת לסייע בצורה היעילה ביותר לשיפור המצב.