אובאיטיס ובצקת בעין | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס הכולל קשיים בראייה ושיבושי ראייה כתוצאה מבצקת בעין


רקע אודות המטופל:

סמדר, בת 54, גרושה מזה 17 שנה, חיה עם בן זוג, יש לה ילד בן 20  מהנשואים הקודמים שלה, עובדת כאחראית משמרת במפעל, יש מתח רב בחייה, תזונה לא מסודרת.


פירוט תלונות עיקריות:

חודשיים לפני שסמדר הגיעה אלי לטיפול החלו שיבושים בראייה שלה. היא החלה לראות "עננים" צפים בשדה הראייה ואורות סנוורו אותה מאוד. היא פנתה לרופא אשר אבחן אובאיטיס. סמדר התחילה בטיפול על בסיס סטרואידים שסייע מאוד והראייה השתפרה. הרופא המליץ להפחית בהדרגה את הסטרואידים אבל כשסמדר הגיעה למינון מינימלי חזרו שוב השיבושים בראייה והדלקת בעין התפרצה שוב. הרופא נאלץ לעלות חזרה את מינון הסטרואידים. סמדר החליטה לנסות לבדוק דרכים טיפוליות מקבילות בניסיון להגביר את יעילות התרופות ולצמצם את היקף נטילתם. היא חששה מהתקף נוסף והתדרדרות באובאיטיס.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329פירוט תלונות ברקע:

לאחר תשאול רפואי עלה כי היא סובלת מגלי חום בתדירות גבוהה אשר משאירים אותה מותשת. היא הפסיקה לקבל ווסת בגיל 50 ומאז גלי החום הולכים ומתעצמים. בגלל שיש במשפחה של סמדר היסטוריה של סרטן שד הרופאה המליצה לה לא לקחת הורמונים ובינתיים היא סובלת.


מה זה אובאיטיס - דלקת בענבייה?

אובאיטיס הוא דלקת בחלקי העין הפנימיים. הענבייה היא החלק הפנימי של העין הכוללת את צבע העין, שריר העין והרקמה הדמית של העין. כשבמקום זה מתפרצת דלקת הוא עלול להיהפך בצקתי ולגרום להפרעות ראייה המתבטאות בצורות שונות. לעיתים הלוקים באובאיטיס רואים כתמים או נקודות שחורות בשדה הראייה ולעיתים הראייה מטושטשת לחלוטין כאילו מסתכלים דרך מסך עננים. לרוב הדלקת בעין נגרמת עקב חוסר איזון במערכת החיסון אשר בטעות תוקפת את תאי העין ויוצרת דלקת ללא סיבה ברורה. הדלקת יוצרת נזק לתאי העין והראייה עלולה להיפגע ללא טיפול מתאים. אובאיטיס מוגדר לרוב כמחלה "אוטואימונית", כלומר, מערכת החיסון תוקפת את תאי העין.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס

כיצד טיפול נטורופתי יכול לסייע באובאיטיס

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לאזן את מערכת החיסון ולמנוע את התגובה העצמית של תקיפת תאי העין. איזון מערכת החיסון מהווה פתרון למקורות הבעיה באובאיטיס. במסגרת טיפול נטורופתי מאתרים את הגורמים לחולשה ולחוסר האיזון של מערכת החיסון. הרגלי חיים מסוימים הכוללים רמות מתח גבוהות ותזונה מעודדת דלקת, עלולים לגרום לשיבוש פעילות מערכת החיסון  ותגובתיות יתר נגד תאי הגוף.


סמדר הגיעה אליי בחוסר איזון הורמונלי מובהק, תשושה משעות עבודה רבות, עם הרגלי תזונה לא מספקים לאורך שנים ורמות מתח גבוהות. יחד עם זאת היא הגיעה עם רצון אמיתי לעשות שינוי משמעותי בחייה, כדי לפתור את בעיית האובאיטיס, ולשפר את איכות חייה באופן כללי.


תרומת צמחי מרפא בטיפול מוצלח לאובאטיס 

איזון ומיקוד פעילות מערכת החיסון נעשית בין השאר באמצעות צמחי מרפא. על ידי השפעה על מגוון תהליכים בגוף צמחי מרפא יכולים לעודד את מערכת החיסון לתפקד בצורה תקינה יותר, לחדש את התקשורת בין תאי מערכת החיסון ולמנוע תקיפה של תאים עצמיים של הגוף. ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית הפועלים על איזון ומיקוד פעילותה של מערכת החיסון ועל ידי כך עשויים למנוע תהליכים דלקתיים שונים.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהתרומתה של תזונה בטיפול מוצלח לאובאיטיס

לתזונה השפעה משמעותית על תהליכים דלקתיים בגוף. בגישה הנטורופתית מזונות מסוימים עלולים ל"עורר" את מערכת החיסון ולעודד תגובה דלקתית. בידוד מזונות אילו והימנעות מצריכתם בתקופת הטיפול יכולה להוביל לאיזון מערכת החיסון. בנוסף, מרכיבים מסוימים כגון חומצות שומן ספציפיות עלולות לעודד באופן ישיר היווצרות דלקת. הימנעות מצריכת מזונות מעודדי דלקת וריבוי צריכת מזונות מפחיתי דלקת יובילו לאיזון ברמת הדלקתיות בגוף ועשויים להפחית בצורה משמעותית את התקפי האובאיטיס וחומרתם.


תוצאות הטיפול באובאיטיס ובצקת בעין

סמדר קיבלה תכנית טיפול מלאה הכללה תכנית תזונתית מפורטת והתאמה של צמחי מרפא. התכנית התזונתית נבנתה בהתאם לסדר יומה של סמדר, שנהגה לאכול את רוב ארוחותיה בעבודה. בנוסף, החלה לקחת סמדר פורמולת צמחי מרפא הכללה צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית וצמחי מרפא מאזני מערכת הורמונלית.

כחודש מתחילת הטיפול דיווחה סמדר כי יש הקלה משמעותית בגלי החום. בעצת הרופא היא החלה להוריד את מינון הסטרואידים עד לכמות מינימלית והפעם לא הייתה החמרה באובאיטיס. לאחר כחודש נוסף דיווחה סמדר שהיא ללא סטרואידים כלל, המצב יציב ואין תאים דלקתיים בעין. גלי החום כמעט ונעלמו והיא מרגישה רעננה יותר. במהלך ליווי של חצי שנה סמדר דיווחה כי מצבה יציב והאובאיטיס לא חזר.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329