צמח המרפא קופטיס - גסטריטיס ואולקוס

 

השפעות מגנות והמנגנון של חומרים אלקלואידים מצמח המרפא קופטיס (Coptis chinensis) על אולקוס (כיב קיבה) וגסטריטיס הנוצרים על רקע הליקובקטר פילורי בעכברים.

מטרת המחקר הייתה לבדוק את ההשפעות והמנגנונים של אלקלואידים הנמצאים בצמח המרפא קופטיס על כיבי קיבה על רקע חיידק ההליקובקטר פילורי בעכברים. פוליסכרידים של חיידק ההליקובקטר פילורי הוחדרו לקיבתם של עכברים במשך 4 ימים על מנת ליצור תגובה של הריריות המדמה גסטריטיס אקוטי. בעקבות זה נגרם שינוי היסטולוגי לתאי הקיבה, פעילות גבוהה של cNOS ו NOS-2, נמצא TNF אלפא (כולם ביטוי לדלקת בריריות) והתחיל תהליך של אפופטוזיס (מוות תאי) בתאי האפיתל של ריריות הקיבה.

התוצאות הראו כי חיידק ההלקובקטר פילורי גרם לאפופטוזיס בתאי הקיבה, העלה הפרשה של מרכיבי דלקת כגון NOS-2, cNOS ו TNF-alpha. במחקר עלה כי טיפול באלקלואידים מצמח הקופטיס הפחית את רמת הדלקת והפחית אפופטוזיס של תאי אפיתל בקיבה. בנוסף, אלקלואיקים של צמח הקופטיס הפחיתו רמות NOS-2 ,cNOS ו TNF-alpha (מרכיבים דלקתיים)

מסקנות המחקר היו כי לאלקלואידים מצמח המרפא קופטיס השפעה מגנה נגד חיידק ההליקובקטר פילורי הגורם לדלקת - גסטריטיס וכיבים בקיבה. המנגנון הוא כנראה על ידי מניעת אפופטוזיס של תאי קיבה והפחתה של התגובה הדלקתית על ידי איזון תגובת cNOS ו NOS-2 והפחתה של TNF-alpha.

לחצו כאן לקריאת תקציר המחקר (Abstract):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17879739


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329