תחושה של גוש בגרון ומחנק עם קושי לנשום עמוק

 

שאלה
בשבועיים האחרונים התחילה לי הרגשה של גוש בגרון כאילו יש לי משהו תקוע שאני לא יכול לשחרר. התחושה הזו מלווה בהרגשת מחנק עם קושי לנשום עמוק. הייתי אצל רופא א.א.ג והוא לא מצא שוב דבר חריג בגרון והוא אמר שזה כנראה ממקור נפשי ולא גופני. הבעיה שאני ממש מרגיש את הגוש בגרון וזה די משגע אותי גם הקושי לנשום עמוק כאילו אני לא מצליח להכניס מספיק אויר לריאות מאוד מפריע לי. האם יש תרופה לבעיה הזו? כיצד זה קורה והאם זה יכול להחמיר ולגרום לבעיות נוספות.

 

תשובה

מה שאתה מתאר, ובהנחה כי אכן אין ממצאים גופניים, הרי שמדובר על תופעה הקרוייה "גלובוס היסטריקוס" זוהי תחושה כאילו יש לך "גולה" בגרון וכאשר אתה בולע ההרגשה היא כאילו יש לך עצם בגרון. בעקרון ההרגשה היא פסיכוסומטית ואין לך משהו בגרון באמת. יחד עם תחושת המחנק וההרגשה שאתה לא יכול לנשום עמוק מאפיינים מאוד חרדה הנובעת בעיקר מלחץ ומתח. כל שעליך לעשות הוא להוריד את רמות המתח והלחץ בחייך ואתה יכול לעשות זאת די בקלות. אחרי שתרגיע את עצמך קצת יפחתו הסימפטומים של קשיי הנשימה וגם תחושת הגוש בגרון. ישנם כמה דרכים להוריד רמות סטרס ולחץ כאשר הראשונה והטובה ביותר היא פעילות גופנית. בזמן פעילות גופנית מפונים מהגוף הורמוני סטרס כדוגמת אדרנלין ומצד שני משתחררים חומרים מרגיעים.


צמחי מרפא יעילים בהפחתת מתח, הרפיית שירים והרגעה כללית

לצד הפעילות הגופנית צמחי מרפא מהווים מענה טבעי מצויין להפחתת מתח וסטרס. יתרונם של צמחי המרפא הוא בפעילותם הישירה להרגעת מערכת העצבים. צמחי המרפא מסייעים בשחרור לחצים ומתח, שחרור עוויתות ושרירים מכווצים, הזרמת דם מוגברת למוח, חיזוק יכולת הגוף לעמוד במתחים, חיזוק מערכות חיסוניות ועוד. השימוש בצמחי מרפא הוא בטוח ואינו ממכר ובמיוחד בתחום הזה ישנה לכך חשיבות נוספת. לסיכום אני רוצה להדגיש שוב כי מה שאתה מרגיש מקורו רגשי והוא לא יכול ממש להזיק לך. פורמולת צמחי המרפא תעזור לך להרגע בצורה מהירה ויחד עם הפעילות הגופנית אתה תרגיש הרבה יותר טוב ובעיקר יותר רגוע.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת