תת פעילות בלוטת התריס, סוכרת סוג 2

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
תת פעילות בלוטת התריס, סוכרת סוג 2

רקע אודות המטופל:
רמי, בן 60, נשוי +3, עובד כמנהל שיווק, מאוד אוהב את העבודה שלו אבל היא מקור רב למתח.

פירוט תלונות עיקריות:
תת פעילות בלוטת התריס: לפני חודש וחצי בבדיקות דם ה TSH יצא 10. לא מתלונן על סמפטומים הקשורים לתת פעילות בלוטת התריס כגון עייפות, עצירות, עור יבש, קור וכולי.
סוכרת סוג 2: לוקח תרופות לאיזון רמות סוכר מזה 10 שנים ובכל זאת סוכר בצום 115 ו HGA1C 6.4.

פירוט תלונות ברקע:
לחץ דם גבוה: יתר לחץ דם מזה 10 שנים, מאוזן עם תרופות.
כולסטרול גבוה: מאוזן עם תרופות מזה 10 שנים.

 

הטיפול הנטורופתי בתת פעילות בלוטת התריס, סוכרת סוג 2

תת פעילות בלוטת התריס היא בעיה שכיחה מאוד. הסיבות לאי תפקוד בלוטת התריס אינן ידועות ברובן, והרפואה הקונבנציונלית אינה מתמקדת במציאת פתרון לשורש הבעיה, אלא מסתפקת בתחליף להורמון אותו הבלוטה אמורה להפריש. במסגרת הטיפול הנטורופתי המטופל עובר תשאול מקיף על מנת לאבחן מה גרם לחולשת בלוטת התריס. בהתאם לאבחנה נבנת תכנית טיפול שמטרתה לחזק את הבלוטה ולפתור את הבעיה מהשורש. עיקר הטיפול נעשה בעזרת צמחי מרפא. בנוסף, מותאמת תכנית תזונתית להקלה על הגוף והסימפטומים איתם מגיע המטופל. מנסיוננו בטיפול בתת פעילות בלוטת התריס, נמצא כי ברוב המקרים החולשה נגרמת בעיקר מתח רב - כרוני או אקוטי, ולכן צמחי מרפא מחזקים, כגון ויטניה, חשובים מאוד להצלחת הטיפול.

סוכרת סוג 2 היא מחלה נפוצה ביותר בעולם המודרני ולרוב היא נגרמת מאורח חיים לקוי. תזונה עשירה בפחמימות מזוקקות, סוכרים ושומנים מן החי עלולה להוביל לרמות סוכר גבוהות. רמות הסוכר מתרחשות מכיוון שהורמון האינסולין, שאמור להכניס את הסוכר לתאי הגוף, לא מצליח לעשות זאת. נוצרת חוסר רגישות לאינסולין על גבי התא. ה"שחיקה"של האינסולין נגרמת עקב גורמים תזונתיים בעיקר. אכילה של פחמימות מזוקקות וסוכרים מעלה את רמות הסוכר בדם. רמות סוכר גבוהות בדם גורמות שחיקת האינסולין. אכילה מרובה, בעיקר של שומנים מן החי, מעודדים שחיקה של אינסולין. כך גם עודף משקל וחוסר פעילות גופנית. סוכרת, יתר לחץ דם וכולסטרול גבוה הם גורמי הסיכון המרכזיים ביותר להתפתחות מואצת של טרשת עורקים, כלומר, חסימת עורקים, שעלולה לגרום להתקף לב או לשבץ מוחי.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בתת פעילות בלוטת התריס, סכרת סוג 2

נבנתה לרמי תכנית תזונתית מקיפה הכוללת מזון עם אינדקס גליקמי נמוך (מזון שלא מעלה בצורה חדה את האינסולין), ומזון דל בשומן מן החי, המלצה לפעילות גופנית מתונה קבועה והתאמה של תוספי תזונה וצמחי מרפא המאזנים את רמות הסוכר בדם. צמח נחקר ביותר והוכח כיעיל במצבים אלו נקרא ג'ימנמה. כחלק מפורמולת צמחי המרפא שילבתי צמחי מרפא שיאזנו את בלוטת התריס. התזונה ופעילות הגופנית הותאמו גם לשיקום הבלוטה. לאחר חודש דיווח רמי כי הסוכר בצום לראשונה מזה 10 שנים היה פחות מ 100, כלומר, בתחום הנורמה. בבדיקת דם שעשה רמי לאחר 3 חודשים יצא כי ה TSH ירד ל 6.5 וה HGA1C ירד ל 5. רמי המשיך לקחת את פורמולת צמחי המרפא בהצעתי עוד 3 חודשים שאחריהם נעשתה שוב בדיקת דם. ה TSH ירד ל 3.2 והיה תקין לחלוטין. המלצתי לרמי לרדת בהדרגה במינון צמחי המרפא ולהמשיך להיות במעקב על ידי בדיקות דם, עד שהוא התאזן לחלוטין ולאורך זמן. בשלב הזה הוא יכל להפסיק לקחת את צמחי המרפא.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית