תחושת הרדמות של הידיים וחרדה

 

שאלה
אני בת 45, בריאה באופן כללי, אימא ל 3 ילדים ועובדת במשרה מלאה בעבודה די מלחיצה והרבה שעות ביום. בחודשים האחרונים אני סובלת מהרדמות בידיים. מין תחושה מוזרה של חוסר תחושה בידיים. פניתי לרופא והוא שלח אותי ל CT אבל לא נמצא שום דבר. גם בדיקה נוירולוגית לא העלתה דבר. חוץ מזה יש לי לפעמים כאבי שרירים, לחץ בחזה ודפיקות לב מואצות. אם אין ממצאים גופניים של בעיה כלשהיא מה יכולה להיות הסיבה להרדמות של הידיים? והאם יש טיפול טבעי לבעיה?

 

תשובה

בהנחה כי אכן נשללו בעיות גופניות ולפי מה שאת מתארת את כנראה סובלת מהתקף חרדה. חרדה יכולה להתבטא בהרבה צורות גופניות. למעשה לחרדה ישנם למעלה ממאה סימפטומים שונים ברמות שונות. חוץ מדפיקות לב מואצות, הזעה מוגברת וכאבים בחזה יכולה חרדה יכולה לבוא לידי ביטוי בהרדמות בגוף וכאבי שרירים בכל הגוף. חרדה היא מנגנון תגובה טבעי הישרדותי הקיים אצל כולנו . החרדה שומרת ומגנה עלינו מפני מצבים שונים שמסוכנים לנו. מתי חרדה הופכת לבעיה? כשהיא משתלטת על החיים ומונעת תפקוד יומיומי תקין. חרדה יכולה לנבוע ממצבים רבים ולצוץ בכל תקופה בחיים. מצב של עומס רב, אירוע טראומטי, הדחקה של אירועי עבר – כולם יכולים לבוא לידי ביטוי בסימפטומים גופניים וקוגנטיביים. על מנת לפתור את בעיית הרדמות של הידיים ושאר הסימפטומים שאת חווה יש לאזן ולחזק את מערכת העצבים שלך. איזון וחיזוק מערכת העצבים ניתן להשיג במסגרת טיפול נטורופתי על ידי תמיכה של תזונה מזינה ומרגיעה למערכת העצבים, על ידי התאמה של פעילות גופנית – גם אירובית וגם מרגיעה כמו יוגה, על ידי למידה של טכניקות הרפייה כגון נשימות ומדיטציה, על ידי תוספי תזונה שמחזקים ותומכים בתפקוד תקין של מערכת העצבים (כגון אומגה 3 וויטמיני B) ובמיוחד על ידי צמחי מרפא.


צמחי מרפא יעילים בהרגעה, הרפיית שרירים והפחתת חרדות

צמחי מרפא ידועים ביכולתם להרגעה ישירה של מערכת העצבים מצד אחד וחיזוקה מצד שני. צמחי המרפא פועלים על הרגעה ושיקום עדינים של מערכת העצבים, שחרור והרפיה של מתחים וכיווצים בגוף, הורדת המתח העצבי בזמן התקף חרדה או חרדות כלליות ופעילות ספציפית על סימפטומים של חרדה כגון חוסר ריכוז, דפיקות לב, הזעה, לחץ בחזה, כאבי שרירים והרדמות גפיים. צמחי המרפא נחקרו ונמצאו יעילים לטיפול במצבי חרדה ובאופן טבעי. הולריאן, למשל, הוא צמח מרפא מצויין להרפיית שרירים, הוא מרגיע את הגוף ובו זמנית מחזק את מערכת העצבים. לסיכום, לחרדה ישנם פתרונות טבעיים טובים ובעזרת הדרכה טיפולית נכונה את יכולה להשתחרר מהחרדה ותסמיניה השונים.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..