שחלות פוליציסטיות, אקנה, עודף משקל, עצירות

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
שחלות פוליציסטיות, אקנה, עודף משקל, עצירות

רקע אודות המטופלת:
לאה, בת 26, נשואה ללא ילדים, עובדת המון שעות בשתי עבודות, אין זמן לעצמה, מרגישה לחוצה באופן קבוע

פירוט תלונות עיקריות:
שחלות פוליציסטיות: מגיל 16 לוקחת גלולות למניעת הריון, הווסת אף פעם לא הייתה סדירה. ללא גלולות ווסת מגיעה אחת לכמה חודשים. הפסיקה לקחת את הגלולות החודש ורוצה לקבל מחזור סדיר ללא גלולות. בעתיד הקרוב תרצה להכנס להריון.
עודף משקל:עד לפני שנתיים הייתה רקדנית, עסקה הרבה בספורט. כשהפסיקה עלתה 10 קילו, למרות שלטענתה אוכלת אותה כמות מזון. לפעמים יש תשוקה לשוקולד.
אקנה: יוצאים פצעים בפנים מידי פעם.

פירוט תלונות ברקע:
מערכת עיכול: פעם ב 3 ימים יציאה, מרגישה תקיעות, גזים, אי נוחות, לפעמים כאבי בטן.
כאבי ראש: עד לפני 3 חודשים סבלה כל יום מכאבי ראש, עכשיו יש כאב ראש אחת לשבועיים, לוקחת אדויל.

 

הטיפול הנטורופתי בשחלות פוליציסטיות, אקנה, עודף משקל, עצירות

שחלות פוליציסטיות הינה הפרעה הורמונלית. הביטוי שלה הינו חוסר מחזור או מחזור לא סדיר, לעיתים קרובות יראו באולטרסאונד מבנה שחלתי עם ציסטות מרובות. בהרבה מקרים האישה הסובלת משחלות פוליציסטיות תסבול גם מעודף משקל, אקנה ושיעור יתר. מבחינת הרפואה הקונבנציונלית לא ברורה הסיבה לשחלות פוליציסטיות, אך הנטורופתיה רואה אחרת את פני הדברים. מצב זה של חוסר איזון הורמונלי, שנהפך עם השנים יותר ויותר שכיח בקרב נשים והוא גורם עיקרי לחוסר פריון, נגרם עקב אורח החיים המודרני. התזונה המודרנית עשירה בהורמונים המשבשים את איזונה של המערכת ההורמונלית הנשית. מערכת עיכול לא תקינה (כפי שיש ללאה) משמעה הפרשה לא סדירה של עודפי הורמונים. חוסר פעילות גופנית, מתח, גם הם משבשים את המערכת ההורמונלית. מטרת הטיפול הנטורופתי, אם כך, להשיב את האיזון למערכת ההורמונלית על ידי שינוי אורח חיים - תזונה מתאימה, נקייה מהורמונים, עשירה במזונות שינקו את הגוף משיירי רעלים. בנוסף, פורמולת צמחי מרפא שתניע את פעילות מערכת העיכול והכבד לניקוי הגוף, וצמחי מרפא מאזנים הורמונלית שיזינו ויאזנו את המערכת ההורמונלית.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בשחלות פוליציסטיות, אקנה, עודף משקל, עצירות

4 שבועות מהתחלת התכנית הטיפולית הכוללת לקיחת פורמולת הצמחים ושינוי תזונתי, קיבלה לאה ווסת תקינה. במהלך השבועות שקדמו להופעת הווסת, יציאות מערכת העיכול החלו להיות סדירות יום-יום והיא חשה הקלה גדולה בתחושות מערכת העיכול. במהלך כל חודשי הטיפול שמרה לאה על תזונה מתאימה ועל לקיחת צמחי המרפא והמשיכה לקבל ווסת כל חודש באופן סדיר. פצעי האקנה נעלמו והופיעו אחדים רק לפני ווסת. גם כאבי הראש נעלמו לחלוטין. לאחר 6 חודשי טיפול נכנסה לורי להריון והפסיקה עם לקיחת צמחי המרפא. היא הייתה מאושרת שהצליחה לפתור את בעייתה ולהכנס להריון באופן טבעי.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית