רפלקסולוגיה - ארבעת האלמנטים


מהי רפלקסולוגיה | מפה רפלקסולוגית של כף הרגל | חסימות אנרגטיות | ארבעת האלמנטים


כף הרגל מחולקת בצורה מאוזנת לארבעה חלקים. כל חלק מייצג אלמנט:

אלמנט האוויר – מיוצג על ידי אצבעות כף הרגל
אלמנט האש – מיוצג על ידי כריות כף הרגל
אלמנט המים – מיוצג על ידי קשתית הרגל, מסוף הכריות עד תחילת העקב
אלמנט האדמה – מיוצג על ידי העקב

אלמנט האוויר
מייצג את המחשבה. אלמנט זה מייצג כיצד האדם מנהל את חשיבתו. זה כולל תקשורת מילולית, דו שיח, תנועה שכלית וחברתית, האינטלקט. האיברים המייצגים אלמנט זה: ראש, מוח, מערכת עצבים מרכזית ומערכת החושים (שמיעה, ראיה, ריח, טעם). מצב של איזון בכף הרגל יהיה אצבעות ישרות, בהירות, אין סימנים או חריצים, בשרניות, לא ריקות, לא אדומות, גמישות, מרווחות, מעט קרות.

אלמנט האש
מייצג את העשייה. אלמנט זה מייצג את הזהות העצמית, אסרטיביות, ביטוי עצמי, פעילות, אנרגיה, התלהבות, תשוקה, יצירה, התרגשות. מצב של איזון יתבטא בצבע אדום (יחסית לצבע של שאר כף הרגל), אזור חם, בשרני, ללא סימנים מיוחדים. האיברים המייצגים אלמנט זה: אברים בבית החזה, צלעות, חוליות עמוד שדרה עליון, ריאות, לב, כלי דם סביב הלב.

אלמנט המים
מייצג את הרגש ומאופיין על ידי נוזלים. כל מה שמכיל נוזל , קשור לאלמנט המים. איברים באזור זה עסוקים בהעברה, ספיגה, פירוק והוצאת פסולת. ברמה הרגשית ונפשית אלמנט זה מתייחס לעולם הפנימי, רגשות, אינטואיציה, דמיון, ריפוי, אמפטיה, חמלה. מצב של איזון הינו צבע בהיר לעמת שאר כף הרגל, אזור קר, מעט לח או רטוב, טקסטורה עדינה ודקה ביותר ללא חריצים ו\או סימנים מיוחדים. האיברים המייצגים אלמנט זה: קיבה, תריסריון, מעי דק, חלק גדול ממעי גס, שלפוחית שתן, זעה, דמע, הפרשות וגינאליות.

אלמנט האדמה
מייצג את הצרכים הבסיסיים של האדם. הכאן ועכשיו, עבודה, אובייקטיביות, יעילות, סדר, ריאליזם, איפוק, סבלנות, יציבות, כלכלה, כסף, מיניות. מצב של איזון הינו צבע כהה, נוטה לחום בהיר, אזור חם, קשה, כבד, מרקם שלם ללא סימנים מיוחדים. האיברים המייצגים את אלמנט האדמה – כל העצמות, חוליות גב תחתון, אגן, רגליים, חלק שני של שלפוחית השתן, רחם, חצוצרות, אשכים, ערמונית, פרקי ירך, אברי מין, החלק הסופי של המעי הגס.