צריבה בשתן ודלקת בדרכי השתן

 

שאלה
לפני כחודשיים התחלתי להרגיש צריבה חזקה בכל פעם שהטלתי שתן. בהתחלה חשבתי שאולי זה משהו שאכלתי אבל הצריבה לא עברה לי. בבדיקה אצל הרופא הוא אבחן דלקת בדרכי השתן ונתן לי אנטיביוטיקה. לקחתי במשך שבועיים ובאמת הרגשתי הקלה. אבל לצערי אני שוב מרגישה את הצריבה ודי חוששת שמשהו לא בסדר. האם יתכן שהאנטיביוטיקה לא עזרה? מה אפשר עוד לעשות על מנת לטפל בבעיה? אני חייבת להוסיף שאני אוכלת הרבה חריף האם יש לזה קשר אולי?

 

תשובה

דלקות בדרכי השתן מופיעות כשחיידק חודר לדרכי השתן, משגשג שם וגורם לדלקת. על ידי לקיחת דגימה מהשתן ותרבית, אפשר לראות צמיחה של חיידקים ולאבחן בקלות דלקת בדרכי השתן. הטיפול הקונבנציונלי הינו אנטיביוטיקה שקוטלת את החיידק. במקרה שלך נראה כי האנטיביוטיקה קטלה את החיידק לתקופה קצרה אך החיידק שוב שגשג. מצב זה מעיד על חולשה מאוד גדולה במערכת השתן ובמערכת החיסון. לגוף יכולות להתמודד עם "פולשים" כגון חיידקים. מערכת השתן במיוחד חשופה לפלישת חיידקים וזה בגלל קרבתה לפי הטבעת. הגיינה לקויה, ניגוב לא נכון לאחר יציאה וקיום יחסי מין - כולם חושפים את מערכת השתן לחיידקים הנמצאים באופן טבעי בדרכי השתן. לגוף מערך שלם להתגונן במצבים אילו, אחרת כולנו כל הזמן היינו סובלים מדלקות בדרכי השתן. כשדלקת חוזרת שוב ושוב, כשהחיידק משגשג שוב ושוב, זה מעיד שמנגנוני ההגנה חלשים ויש לחזקם. הבעיה היא שבדרך כלל האנטיביוטיקה פועלת נגד אותם מגנונים ומחלישה את הגוף.


הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר בטיפול בדלקות בדרכי השתן

מהסיבה הפשוטה שהוא עובד על חיזוק מנגנוני ההגנה של הגוף. מצד אחד נעשה חיזוק משמעותי של מערכת החיסון בפרט והגוף בכלל, ומצד שני נעשה שימוש במרכיבים הפועלים באופן ישיר על קטילת החיידק. תזונה דלת סוכר ועשירה במרכיבים חיוניים מחזקת את מערכת החיסון ומונעת מהחיידק לשגשג בדרכי השתן. צמחי מרפא בעלי פעולת חיטוי ויכולות אנטי בקטריאליות פועלים ישירות על החיידק וקוטלים אותו. ישנם תוספי תזונה מצוינים שעוזרים למנגנוני הגוף להתמודד עם החיידק בצורה יעילה ומונעים מהחיידק להתרבות בריריות מערכת השתן.


לסיכום, הטיפול הנטורופתי צריבה בשתן ודלקת בדרכי השתן כולל

תזונה: דלת סוכר, עשירה במרכיבים חיוניים, מחזקת מערכת חיסון
צמחי מרפא: אנטי בקטריאלים, מחזקי מערכת חיסון
תוספי תזונה: מונעים השתרשות ושגשוג של חיידקים בדרכי השתן
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..