צרבות קשות סיבות וטיפול טבעי

 

שאלה

אני סובל מזה זמן רב מצרבות קשות במהלך היום לאחר הארוחות ובלילה כשאני הולך לישון, יש לי עודף משקל של כ 10 ק"ג, האם יש קשר בין השמנה לצרבות? כמו כן כיצד ניתן לטפל בצרבות קשות באופן טבעי? האם יש מאכלים טובים לריפוי צרבות, או תרופה טבעית אחרת להקלה על צרבות קשות? הרופא המליץ לי על כדורים נגד צרבות שעוזרים לי אבל לא פותרים את הבעיה ואני כבר עייף מזה.

 

תשובה

ראשית יש קשר בין השמנה לצרבות במיוחד אם ההשמנה שלך היא בטנית. צרבת נגרמת עקב חולשה של שריר הוושט האחראי על מניעת עליית מיצי קיבה שהם מאוד חומצייים למעלה לכייון הוושט והגרון.

כאשר שריר זה נחלש אם כתוצאה מתזונה לקוייה, עישון, אלכוהול וכו', מיצי הקיבה עולים מעלה. באופן טבעי כשאתה עומד קשה יותר למיצי הקיבה לעלות למעלה ואילו כשאתה שוכב קל להם יותר ולכן בד"כ כאשר הולכים לישון מרגישים פתאום את הצרבת. במקרים כאלו ניצן להקל מידיית על ידי הגבהת הכרית.

מאחר וצרבות קשות כקלות נגרמות בעיקר על ידי תזונה לקוייה בהחלט ניתן לטפל ולרפא צרבת על ידי תזונה נכונה. מאכלים עתירי שומן רווי מן החי מאיצים צרבות ולכן מומלץ להמנע או לצמצם כמה שאפשר. אנו נשלח לך במייל המלצות לתזונה נכונה לטיפול בצרבת.


הטיפול הטבעי בצרבת

צרבת אחרי ארוחות - כיצד מטפלים?
הטיפול הטבעי בצרבת
<
מהי צרבת בלילה וכיצד מטפלים בה

צמחי מרפא מומלצים לטיפול בצרבות והם ללא תופעות לוואי

לצד התזונה אני ממליצה ברוב המקרים גם על צמחי מרפא כתחליף טבעי ובריא יותר לכדורים נוגדי הצרבות המכילים כמויות עצומות של אלומניום צמחי להקלה מידיית של צרבות בדרך טבעית המרפא מצויינים לטיפול בצרבות הן בטוחים וללא תופעות לוואי.

צמחי המרפא פועלים בכמה אופנים נגד צרבות: הם סותרי חומצה טבעיים ולכן מביאים להקלה מידיית בצרבת, צמחי המרפא מחזקים את שריר הוושט, מאזנים את רמת החומציות בקיבה, משככים כאבים, יוצרים שכבה אנטי דלקתית ועוד.

התחל בדיאטה עם ההמלצות התזונתיות שנשלח לך וקח במקביל את צמחי המרפא הם עדיפים ויעזרו לך להקלה ולטיפול יסודי יותר בצרבות.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית