צמחי מרפא לטיפול בתולעי מעיים

 

תולעי מעיים הם תופעה שכיחה ביותר. ההדבקות בתולעי מעיים היא קלה ויכולה לחזור על עצמה אם מערכת החיסון והעיכול לא חזקות מספיק. צמחי מרפא שונים בעלי יכולת אנטי פרזיטית תורמים לקטילת תולעי המעיים ומחזקים את מערכת העיכול.


צמחי מרפא לטיפול בתולעי מעיים


צמחי מרפא ותולעי מעייםצמחי מרפא ותולעי מעיים


קופטיס

קופטיס נמצא בשימוש נרחב ברפואת צמחי המרפא הסינית. מבחינה סינית הוא נחשב לצמח מר וקר, מניע כבד ומחטא מאוד חזק. ברפואת צמחי מרפא מערבית נמצא הקופטיס בשימוש בעיקר לטיפול בזיהומים שונים, פטריות ותולעים במעיים.


לענת יהודה

בלענה יש חומרים ‏מכווצים והיא מכילה הרבה שמנים ארומטיים, שם נמצאים ‏בעיקר החומרים הפעילים.‏ הלענה היא צמח הגורם לכבד לייצר יותר מיצי מרה ובכך מחזקת את מע' העיכול.‏ ללענה פעילות מחטאה והיא טובה לתולעי מעיים.


עלי הדס

ההדס הוא אחד מארבעת המינים והוא מוכר בריחו הנפלא. ברפואה עממית השתמשו בעלי הדס למטרות חיטוי. ברפואת צמחי מרפא מייחסים להדס פעילות אנטי חיידקית ואנטי פטרייתית והוא יעיל כמחטא כללי. אחד השימושים שלו הוא לטיפול בתולעי מעיים.


טימין

צמח הטימין מכיל שמנים ארומטיים ולכן פעילותו מחממת, מייבשת וסופחת גזים.‏ הטימין חם ויבש. טעמו מעט מתקתק, מעט חריף ומריר. לטימין שמנים אתריים חזקים בעלי פעילות אנטי חיידקית, אנטי פרזיטית, אנטי ויראלית ומחטאת כנגד תולעים.


צמחי מרפא ותולעים במעיים

לחצו לעוד מידע על צמחי מרפא, תולעי מעיים