צמחי מרפא לטיפול בהליקובקטר עם דלקת בקיבה

שאלה [מתוך פורום התמיכה של אתר טבע הריפוי]

אני בן 47 ולפני כשלושה חודשים אובחנתי עם חיידק בקיבה הליקובקטר פילורי - לקחתי טיפול משולש של אנטיביוטיקה והיתה רק הקלה בתסמינים.

עשיתי בדיקה נוספת ויצא שהחיידק עדיין נמצא  ובבדיקת גסטרו אובחנתי גם עם דלקת בקיבה - גסטריטיס. אני לוקח כבר חודשיים נקסיום 40 מ"ג ללא שינוי משמעותי בתסמינים.

מה שמפריע לי בעיקר זה תחושת מלאות מהירה, מחנק בגרון, צרבות מידי פעם ובחילות. כמו כן אני מרגיש נפיחות עם הרבה גרפסים.

האם ניתן לטפל בחיידק ובדלקת בקיבה בעזרת צמחי מרפא? מה סוגי הצמחים שיכולים לעזור לרפא דלקת בקיבה והאם יש צורך בשינויי תזונה במקביל?


תשובה


צמחי מרפא לריפוי חיידק בקיבה אכן יעילים וישנם מספר צמחים טובים כחלק מטיפול בגסטריטיס. אולם חשוב לציין כי גם לתזונה יש חשיבות בתהליך הטיפול וההחלמה.

כדאי לדעת: חיידק הליקובקטר מצוי אצל מרבית האנשים בקיבה - לא תמיד הוא האחראי לבעיה ובמקרים רבים הוא תוצר של חולשה של מערכת העיכול והחיסון.


למה אנטיביוטיקה לא תמיד פותרת את בעיית החיידק בקיבה?

הטיפול המקובל לזיהום חיידקי בקיבה הוא אנטיביוטיקה אשר מטרתה העיקרית היא חיסול החיידק. אבל במקרים רבים הטיפול הזה אינו פותר את הבעיה.

הסיבה העיקרית לכך היא העובדה כי שגשוג החיידק על רירית הקיבה הוא במקרים רבים רק תסמין ולא מקור הבעיה עצמה. אנו יודעים זאת כי לאנשים רבים יש את החיידק בקיבה מבלי שהוא מעורר בעיות.

השאלה המרכזית היא מדוע אצלך החיידק שגשג ואצל אשתך או השכן שלך לא? התשובה לכך היא בהבנה עד כמה מערכת העיכול והחיסון שלך מתפקדות בצורה מאוזנת.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


חשיבותה של מערכת עיכול מאוזנת לריפוי גסטריטיס עם הליקובקטר


ישנם גורמים שונים המובילים להיחלשות של מערכת העיכול ובעיקר תפקודי הקיבה. בין השאר ניתן לציין סיבות כגון:

• תזונה לקויה
• גיל
• נטילת תרופות לטווח ארוך
• אלכוהול ועישון
• סטרס גבוה

הגוף שלנו מתפקד בצורה מאוזנת תוך התמודדות מתמדת עם זיהומים, שינויים מטבוליים, גירוי גבוה של הקיבה עקב תזונה לקויה, מתח גבוה ועוד.

במקביל עומס על מערכת החיסון מאותם סיבות עלול להוביל לחולשה כללית של מערכת העיכול ומכאן הדרך יכולה להיות קצרה להתפתחות דלקת לצד שגשוג מזהמים כגון הליקובקטר.

כדאי לדעת: אורח חיים מערבי קשור בצורה הדוקה לבעיות בריאות רבות. מסיבה זו שינויים באורח החיים יכול להוביל להחלמה מלאה.



טיפול משולב להחלמה שלמה


צמחי מרפא שונים בעלי יכולת אנטי חיידקית טבעית המאפשרת חיסול וצמצום אוכלוסיית החיידק בקיבה לצד חיזוק משמעותי של מערכת החיסון ואיזון מערכת העיכול.

הצמחים טובים במיוחד לשלב הראשון של הטיפול לחיסול החיידק וחיזוק מערכת העיכול לצד איזון ותמיכה במערכת החיסון אשר לה תפקיד חשוב בהחלמה.

לצד צמחי המרפא לתזונה נכונה יש תרומה משמעותית בהחלמה ובשמירה עתידית על בריאות הקיבה ועל מניעת חזרת החיידק.

תזונה נכונה לא רק מאזנת את מערכת העיכול ומסייעת לחיסול החיידק, אלא גם מחזקת את מערכת החיסון ואת הגוף כולו.

תזונה נכונה הכוללת הימנעות ממאכלים מזיקים וצריכת מזונות נכונים ובריאים - מאזנת את רמת החומציות בקיבה, מסייעת בריפוי הרירית המודלקת, משפרת תהליכי עיכול ועוד.

שילוב צמחי המרפא עם תזונה הוא הבסיס המרכזי לטיפול, ריפוי ומניעה עתידית של חזרת החיידק והדלקת. בנוסף, יש חשיבות להתייחס לסטרס גבוה אם קיים.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..