צורך למתוק והקשר לרמות סוכר בדם

 

שאלה
קראתי באינטרנט שאפשר להתמכר לסוכר לבן? האם זה נכון? מה הסיבה שבמהלך היום אני מרגישה רעב מציק ובמיוחד מה שבא לי לאכול זה מתוקים.. האם זה קשור להתמכרות לסוכר? אני פשוט רוצה להתחיל להוריד כמה קילו מהמשקל ואני יודעת שהדבר שהכי יפריע לי הוא הרצון לאכול מתוקים ויהיה לי מאוד קשה לוותר עליהם. האם גם אוכל לעשות דיאטה ולהוריד במשקל בלי להפסיק לאכול מתוק?

 

תשובה

אכן הוכח קשר בין צריכה מוגברת של סוכר לבן להתמכרות. הרצון העז למתוק במהלך היום הוא תגובה טבעית של הגוף שלך ומיד אסביר. מרבית האנשים הצורכים תזונה לקוייה העשירה במזונות ירודים רבי סוכר ושומן מדווחים על אותו צורך עז למתוק גם אחרי ארוחות גדולות. התשוקה הזו למתוק נובעת בעיקר עקב שינויים חדים ברמות הסוכר - עליה חדה ואחריה נפילה חדה של רמות סוכר בדם. האחראי הישיר לכך הוא הסוכר המעובד. הרעיון ממנו את מפחדת מאוד קרי הפסקת צריכת סוכר נובע מההרגל של גופך לצרוך את הסוכר. ברגע שרמות הסוכר שלך יתאזנו את לא תחושי שום צורך למתוק.. מעבר לכך מתוק הוא לא דבר רע תלוי כיצד הוא מגיע.. רוב המזונות הטבעיים לנו הם מתוקים אפילו מאוד.. יהיה לך קשה מאוד לעשות דיאטה מבלי לוותר על סוגי המתוק שאת רגילה אליהם. אולם ישנם, כאמור, הרבה מזונות מתוקים שיעזרו לך להשביע את הצורך הזה. מעבר לכך אני ממליצה לך לקחת  צמחי מרפא שהמרכזי שבהם הוא הג'ימנמה. זהו צמח מוכר ביכולת שלו לאיזון רמות הסוכר בדם ולהשבתת רפלקס הרעב והצורך למתוק שלך. אני יכולה לספר לך, שבגלל התכונות האלו שלו, זהו צמח מרפא מרכזי בטיפול לסוכרת סוג 2 ותפקידו הוא איזון רמות סוכר בדם. ברגע שהצורך למתוק שלך יפחת משמעותית יהיה לך הרבה יותר קל להוריד במשקל ומהר יותר. יחד עם זאת חשוב שתנסי לשמור על תזונה מאוזנת ולשם כך נשלח לך את התכנית התזונתית שלנו שמשתלבת עם צמחי המרפא. בהצלחה! 


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית