צום ניקוי רעלים

 

שאלה
אני בן 39 ואני מתכוון לעשות צום ניקוי רעלים על מנת להוריד במשקל ועל מנת לרענן את הגוף שלי מרעלים שונים. מאחר ואני קצת חושש מביצוע התהליך רציתי לשאול האם יש דרך לביצוע צום כך שיהיה יותר קל? אם אני אתחיל לאכול באמצע הצום האם זה אומר שקילקלתי את תהליך ניקוי הרעלים? אני מבין שהשאלות הם ברורות אבל בכל זאת אני מחפש דרך גיבוי שאוכל להתגבר על הקושי במידה ויצוץ. כמו כן עוד שאלה אחת בבקשה - במהלך צום ניקוי רעלים מותר לעשות פעילות גופנית אפילו מתונה או עדיף להימנע כליל.


צמחי מרפא לניקוי רעלם מהגוףצמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף


תשובה

צום ניקוי רעלים הוא תהליך לא פשוט ואתה חייב לבצע אותו בהשגחה ותחת פיקוח מקצועי. מהשאלות שלך אפשר להסיק שאתה לא מקבל תמיכה מקצועית ואני ממליצה לך מאוד לא לבצע צום ניקוי רעלים לבד. אחרי ההדגשה הזו אוכל לספר לך כי מניסיון מקצועי רב שנים ניתן ורצוי לבצע ניקוי רעלים ללא דיאטות קיצוניות. נכון שיש משהו מאוד מטהר בצום ניקוי רעלים אבל אפשר להגיע לתוצאות לא פחות טובות באופן יותר מתון ופחות סגפני. מה שאומר שאם יש לך חשש שמא אתה הולך להישבר במהלך הצום עדיף שתשקול שוב את כל התהליך. כאשר נכנסים לצום ניקוי רעלים לא מחפשים דרכי גיבוי ומילוט. אתה לא בעונש ואף אחד לא אמור להכריח אותך לשום פעולה. אתה צריך לעשות מה שאתה מרגיש איתו נוח ובמקביל מה שייתן לך את התוצאות הטובות ביותר לשביעות רצונך.

 

הגישה שלי לניקוי רעלים היא ברורה ופשוטה.

אתה צריך לקבל תכנית כזו שתתאים לך ולאורח חייך, שלא תגזול את זמנך ואת מצב הרוח שלך, שלא תגרום לך לשינוי כזה או אחר ביום יום שלך ושתשיג את התוצאות בסופו של דבר. במילים אחרות אני תמיד מציעה לכל מי שהולך לבצע ניקוי למצוא את השיטה בה הוא מרגיש הכי נוח ובה הוא מאמין כי יוכל להתמיד ולהצליח. עקב סיבות אלו הדרך הטובה ביותר לטעמי לביצוע ניקוי רעלים מהגוף היא בשילוב של תכנית תזונתית מתונה וצמחי מרפא. הרעיון הוא לאפשר לגוף מנוחה מרעלים וחומרי פסולת אותם אנחנו מכניסים לגוף דרך המזון בעיקר אולם גם דרך מקורות אחרים כגון עישון, זיהום אויר, כימיקלים שונים וכו'. תכנית הניקוי אם כך, כוללת התייחסות תזונתית אשר מאפשרת לגופך ל"קחת פסק זמן" ממזונות עשירים ברעלנים ומזונות מכבידים וקשים לעיכול. פעולה שכזו מצריכה ממך רק לארגן מחדש את התזונה שלך ולהוריד באופן מדורג מזונות בעייתים אם בכלל צרכת אותם מלכתחילה. יש לנו תכנית תזונתית כללית לביצוע ניקוי רעלים מהגוף ונוכל לשלוח לך אותה אם תרצה והיא בחינם כמובן. לצד התזונה אני תמיד ממליצה לשלב צמחי מרפא.

 

צמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף

 

לצמחי מרפא תרומה ייחודית ומשמעותית לתהליך ניקוי רעלים

למה צמחי מרפא? כי תרומתם של צמחי מרפא אי אפשר לקבל בדרכים אחרות. צמחי מרפא מכילים חומרים פעילים אשר בצורה אקטיבית יוצרים תהליכי שינויי בגוף. בהקשר לניקוי רעלים הרי שפורמולת צמחי מרפא ספציפית לניקוי רעלים מכילה צמחי מרפא אשר פעילותם סביב הניקוי מגוונת וכוללת בין השאר: שיקום ובנייה מחודשת של תאי כבד (האיבר המרכזי בגוף שלנו לסילוק ופינוי רעלים), זירוז זרימת דם למערכת העיכול והגברת יכולות הספיגה והפינוי במעיים, הגברת הפרשה של מיצי מרה בכבד אשר בתורם מגבירים תנועתיות מעיים ומסייעים בפינוי מהיר ואפקטיבי יותר של חומרי פסולת מהגוף, חיזוק מערכת החיסון ומערכת העיכול, חלק מצמחי המרפא (כגון הכורכום והחומר הפעיל שבו כורכומין) מכילים כמויות גבוהות מאוד של נוגדי חימצון אשר מסייעים מאוד בנטרול רעלנים בגוף, הכורכומין הוא גם נוגד דלקת חזק ותרומתו לגוף היא הרבה מעבר לתהליך ניקוי רעלים בלבד. לסיכום השילוב של תזונה נכונה, מותאמת ומתונה לצד צמחי מרפא ספציפיים לניקוי רעלים מהגוף יכולה לתת מענה מצויין ולא פחות יעיל מתהליך של צום ניקוי רעלים. כך או אחרת ניקוי רעלים מהגוף הוא פעולה חיוניות ותרומתה לבריאות הכללית היא עצומה וגם.. כן, תוכל להוריד בעזרתה מהמשקל..


טיפול נטורופתיטיפול טבעי