פרופוליס | Propolis | צמחי מרפא

 

שמות הצמח
פרופוליס | Propolis

חלקים בשימוש
שרף

רקע כללי
פרופוליס הוא חומר המורכב בעיקר מדונג ושרף עצים אותם הדבורה אוספת. פרופוליס נקרא גם "הפנצילין של הטבע" ומשייכים לו איכויות אנטיביוטיות. המצרים הקדמונים השתמשו בפורופוליס לשימור מומיות כמונע רקבון. הפרופוליס עשיר בויטמיני E, C, B, A, חומצות אמינו, פלבנואידים, נחושת, ברזל, מגנזיום ואבץ. תפקידו לשמור על הכוורת מפני מיקרואורגניזמים ולמלא סדקים בכוורת. הפרופוליס פועל נגד בקטריות. הוא מרפא דלקות בפה ובגרון, מחטא, מפחית שיעול, ממריץ את מערכת החיסון וטוב בזמן דלקת גרון. הוא מנקה כיבים, נותן אנרגיה. הוא נחשב כאנטי אוקסידנט ופועל בסינרגיזם עם ויטמין C ואבץ.

פעילות רפואית עיקרית
אנטי חיידקי
אנטי ויראלי
מחטא
אנטי חימצוני
אנטי פטרייתי
מאיץ החלמת פציעות וחתכים

שימושים נפוצים ברפואת צמחי מרפא
דלקת גרון
זיהומים שונים
אקנה
אקזמה
זיהומים בדרכי השתן
נזלת
סינוסיטיס
דלקות במערכת הנשימה העליונה והתחתונה
שפעת
חיזוק חיסוני
הצטננות והתקררות


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.