עודף משקל

 

 תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא בעזרת טיפול טבעי בעודף משקל


תלונות:

עודף משקל

רקע אודות המטופל:

משה, בן 46, נשוי ללא ילדים, עובד כעצמאי, הרבה שעות במשרד, הרבה מתח סביב העבודה

פירוט תלונות עיקריות:

עודף משקל: עד גיל 12 היה ילד רזה. מגיל 12 החל לעלות במשקל עקב אכילה מרובה. במהלך חייו עשה 5 דאטות "כאסח" וירד הרבה במשקל, כל פעם העלה במשקל בחזרה ואף יותר. כרגע שוקל 110 קילו, גובה 1.80. מעוניין לשקול 85 קילו.

פירוט תלונות ברקע:

תת פעילות בלוטת התריס: מזה 9 חודשים, מאוזן עם אלטרוקסין.

יתר לחץ דם: היה בעבר 100\140, לא קיבל טיפול תרופתי ולא נבדק לאחרונה.

גזים ונפיחות: אי נוחות תמידית ונפיחות בבטן. יציאה מקלה על הסמפטומים.

מתח: יש עומס ולחץ בעבודה. מתבטא בקושי לנשום בזמן מנוחה.

חוסר אנרגיה: מרגיש חסר חיוניות ועייף רוב הזמן.


הטיפול הנטורופתי בעודף משקל

עודף משקל הוא תוצאה של אורח חיים לקוי והיא תופעה מאוד שכיחה בעולם המודרני. בראייה קונבנציונלית יש רק התייחסות על מאזן הוצאה-הכנסה בלבד, הוצאת אנרגיה - הכנסת מזון, כלומר, כשאתה אוכל יותר קלוריות ממה שהגוף שלך "שורף", העודף נאגר בתאי השומן. הגישה הנטורופתיה של טיפול טבעי בעודף משקל, לוקחת את התאוריה הזו צעד אחד קדימה. לא רק מאזן הוצאה-הכנסה חשוב לירידה במשקל, אלא גם איכות המזון. ככל שהמזון יותר מעובד ומכיל סוכרים מרוכזים ושומנים מרוכזים, ככל שהמזון דל יותר בויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות ורחוק מצורתו הבסיסית בטבע, כך הגוף לא יודע לנצל את המזון לאנרגיה והיא נשארת בגוף במאגרי השומן. מחקרים הראו כי אוכלוסיות בעולם השלישי צורכות יותר קלוריות ולא סובלת מהשמנה כי מקור הקלוריות הוא מזון טבעי, עונתי ולא מעובד. ולכן, על מנת לרדת במשקל על משה לאכול תפריט המכיל מזון טבעי ולשלב פעילות גופנית אירובית מתונה.


תוצאות הטיפול הנטורופתי בעודף משקל

משה הבין כי דיאטות כאסח לא מובילות אותו למטרתו. אחרי כל דיאטת כאסח הוא העלה את כל משקלו ואף הוסיף למשקלו יותר. הוא חפש פתרון אחר, פתרון שישאיר אותו מאוזן לכל החיים. טיפול טבעי בעודף משקל - טיפול נטורופתי המציע שינוי הרגלי חיים לכל החיים. לא מדובר בדיאטה חד פעמית, אלא בשינוי משמעותי ורציף. משה החל בתפריט מזון בריא. הוא דיווח כי זו הפעם הראשונה שהוא ב"דיאטה" בלי להרגיש רעב. הוא החל לעשות הליכות בערבים. בחודש הראשון ירד 4 קילוגרמים ממשקלו. לאחר מכן הירידה נהייתה מתונה, כ 3 קילוגרם לחודש, עד שלאחר כחצי שנה הוא הגיע למשקל המומלץ. בבדיקות לחץ דם נמצא כי לחץ הדם ירד בהדרגה עם הירידה במשקל עד שהתאזן. רמת האנרגיה עלתה, הפעילות הגופנית עזרה לאזן את המתח בגוף והיתה הקלה משמעותית במערכת העיכול. משה קיבל המלצות נוספות כיצד להמשיך ולשמור על השגיו.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..