סינוסיטיס כרוני, עודף משקל

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
סינוסיטיס כרוני, עודף משקל

רקע אודות המטופל:
יריב, בן 38, נשוי + 2 ילדים, עוסק בעבודת ניהול ולומד לתואר שני, חיי יומיום מאוד עמוסים, שוקל 105, גובה 1.78

פירוט תלונות עיקריות:
סינוסיטיס: התחיל לפני כמה חודשיים כהצטננות רגילה. ההצטננות לא עברה והתווסף לה שיעול, הליחה התגברה והתווסף כאב ראש. רופא אא"ג אבחן סינוסיטיס והמליץ על אנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה עזרה להפחית את הכאב אך הצינון נמשך. לאחר חודש שוב התחיל לכאוב הראש והפעם יותר חמור, קיבל שוב אנטיביוטיקה שעזרה לשכך את הכאב אך לא העלימה אותו לחלוטין. ברקע עדיין נשארה נזלת וכאב מעל הגבות.
עודף משקל: התחיל לעלות במשקל מגיל 25, כשהפסיק לעסוק בפעילות גופנית והתחתן. עלה מאז 20 קילו. כילד היה מלא. אוכל הרבה בצקים שמנים, מנשנש הרבה, מרגיש שאין לו זמן לארוחות במהלך היום.

פירוט תלונות ברקע:
כולסטרול גבוה: רמות כולסטרול כללי - 229

 

הטיפול הנטורופתי בסינוסיטיס כרוני, עודף משקל

סינוסיטיס הינו דלקת בסינוסים, חללים הנמצאים בגולגולת. סינוסיטיס כרוני נובע מעודף ליחה במערכת הנשימה העליונה. עודף הליחה נגרם בגלל גירוי של מערכת החיסון. מערכת החיסון מגורת על ידי וירוס או מרכיב אלרגני אחר והיא פועלת להוצאת אותו מרכיב מגרה על ידי הפרשת ליחה ונזלת. אם הגירוי הוא כרוני נוצרת ליחה כרונית, כי הגוף כל הזמן מנסה להפטר ממשהו. הליחה והנזלת יוצרות חסימה בחלל מערכת הנשימה העליונה. כשחלל זה נסתם נוצר מצע נהדר לחיידקים להתרבות בו. הזיהום החיידקי הוא הסינוסיטיס. האנטיביוטיקה קוטלת את החיידק אך לא פותרת את בעיית הפרשת הליחה והנזלת מאחר והיא לא מסלקת את הגורם המגרה את מערכת החיסון. משם הדרך לסינוסיטיס כרוני, החוזר על עצמו שוב ושוב , קצרה. מטרת הטיפול הנטורופתי היא מצד אחד נטרול המרכיב המגרה ומצד שני קטילת הזיהום החיידקי שנוצר. על ידי נטרול המרכיב המגרה ירדו כמויות הליחה והנזלת עד שיפסקו לגמרי ובכך הבעיה נפתרה. על מנת לנטרל את המרכיב המגרה יש להקפיד על תזונה ללא מזונות אלרגנים וללא מרכיבים שומניים דלקתיים המגרים את מערכת החיסון להגיב ללא צורך. בנוסף, צמחי מרפא מצוינים המייבשים את הליחה והנזלת, מחזקים ומאזנים את מערכת החיסון וקוטלים ישירות את החיידק. צמח מרפא בעל פעילות אנטי חיידקית נחקרת ומוכחת הינו האכינצאה. בנוסף, ישנם מרכיבים צמחיים שניתן לקחת כתוספי תזונה בעלי פעילות אנטי אלרגית המאזנת את פעילות מערכת החיסון. תזונה היפואלרגנית היא דרך נהדרת לנקות את הגוף ובעקבות זה, כ"תופעת לוואי" של הטיפול גם לרדת במשקל. פעולת הניקוי תעזור גם לכבד להתנקות ולרמות הכולסטרול להתאזן.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בסינוסיטיס כרוני, עודף משקל

יריב החל בתזונה היפואלרגנית והחל לקחת את צמחי המרפא ותוספי התזונה שהומלצו לו. לאחר שבועיים הכאב מעל הגבות פחת בעוצמתו והנזלת נעלמה. לאחר חודש הוא חזר יריב לנשום בקלות ולעסוק בספורט שכה אהב - לרכב על אופניים. במהלך 3 חודשים ירד יריב 12 קילו, הרגיש קל יותר, רענן יותר, הוא לא סבל מסינוסיטיס או מנזלת במהלך כל החודשים הללו, רמות הכולסטרול שלו ירדו והוא דיווח על הרגשה כללית נפלאה. בעקבותיו החלה כל משפחתו להקפיד על תזונה בריאה יותר והקפדה על אורח חיים נכון יותר.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית