סוכרת סוג 2 בילדים

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
סוכרת סוג 2 בילדים

רקע אודות המטופלת:
שרון, בת 9, תלמידה בבית ספר, שוקלת 50 גובה 1.40.

פירוט תלונות עיקריות:
סוכרת סוג 2: בבדיקה ביתית סוכר בצום היה 120. שרון נבדקה על ידי אימה בבדיקה ביתית כי גם אחיה הגדול סובל מסוכרת סוג 2 ומטופל בתרופות. האם רצתה להמנע ממתן תרופות לשרון ולכן חיפשה טיפול אחר.

פירוט תלונות ברקע:
שרון היא ילדה חברותית, תלמידה טובה, ילדה מאושרת ושמחה, לא סובלת מבעיות בריאותיות נוספות. לעיתים רחוקה חולה.

 

הטיפול הנטורופתי בסוכרת סוג 2

סוכרת סוג 2 היא מחלה נפוצה ביותר בעולם המודרני ולרוב היא נגרמת מאורח חיים לקוי. תזונה עשירה בפחמימות מזוקקות, סוכרים ושומנים מן החי עלולה להוביל לרמות סוכר גבוהות. רמות הסוכר מתרחשות מכיוון שהורמון האינסולין, שאמור להכניס את הסוכר לתאי הגוף, לא מצליח לעשות זאת. נוצרת חוסר רגישות לאינסולין על גבי התא. אפשר לדמות את זה שהאינסולין הוא כמו מפתח שחוק המסתובב בתוך חור המנעול ולא מצליח לפתוח אותו. רק שכאן פתיחת המנעול הינו פתיחת התא. ה"שחיקה"של האינסולין נגרמת עקב גורמים תזונתיים בעיקר. אכילה של פחמימות מזוקקות וסוכרים מעלה את רמות הסוכר בדם. רמות סוכר גבוהות בדם גורמות שחיקת האינסולין. אכילה מרובה, בעיקר של שומנים מן החי, מעודדים שחיקה של אינסולין. כך גם עודף משקל וחוסר פעילות גופנית. על מנת להחלים (וזה בהחלט אפשרי!) מסוכרת סוג 2 יש לשנות הרגלי חיים, על מנת לאפשר לגוף להגיע לאיזון ולאינסולין לחזור ולעשות את עבודתו כראוי. שרון ילדה עם עודף משקל, היא אוהבת לאכול עוגות ומתוקים, אמה מדווחת שהיא כל הזמן רעבה. התזונה שלה עשירה בשומן צמחי מוקשה הנמצא במלאווח, בורקסים וכולי. היא אוכלת מעט מזונות מן הצומח וסובלת מעצירות קלה. על מנת להוריד את רמות הסוכר הותאם לשרון תפריט לגילה, שיכיל מצד אחד את כל המרכיבים החשובים לגדילה, ויאזן את רמות הסוכר מצד שני. בנוסף, הותאמה לה פורמולת צמחי מרפא שתעזור לאזן את רמת הסוכר ותמתן את החשק למתוק ואת תחושת הרעב. צמח מרפא כגון ג'ימנמה פועל נהדר לאיזון רמות סוכר ולהורדת החשק למתוק.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בסוכרת סוג 2

בעקבות הטיפול של שרון כל המשפחה שינתה את הרגלי התזונה שלה. הם החלו לאכול יותר ירקות, קטניות ודגנים מלאים. המתוקים, הממתקים והמיצים לא הוכנסו הביתה, מה שעזר לשרון להתמיד בתפריט. לאחר 3 שבועות נפגשנו שוב ושרון ירדה 3 קילו ממשקלה. היא היתה מרוצה מאוד. הסוכר בדם ירד ל 105. לאחר חודש נוסף ירדה שרון עוד 3 קילו והסוכר בצום הראה 93 - ערך תקין. שרון קיבלה תמיכה ועזרה כיצד להמשיך עם תפריט מאוזן, שישמור עליה מפני עלייה במשקל ועלייה ברמות הסוכר מצד אחד, אך מצד שני לא יתן לה להרגיש יוצאת דופן בחברת הילדים.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית