מתח מתמשך עם קושי לנשום ולפהק

 

שאלה
אני בן 43, עובד בחברת הייטק מזה 10 שנים בתפקיד בכיר, העבודה מאוד לחוצה. לפני כחודש התחילו לי קשיים בנשימה - אני מרגיש כאילו אין לי מספיק אויר. זה קורה בעיקר בשעות הצהריים, עוד דבר מוזר שקורה לי הוא שאני לא מצליח לפהק. גם כשאני ממש עייף ובא לי מאוד לפהק לא מצליח וזה ממש מתסכל. .כאילו משהו עוצר את הפיהוק. האם זה קשור לקושי בנשימה? והאם למתח יש קשר לזה? עשיתי בדיקות מקיפות ולא נמצא דבר, הרופא אמר לי שזו חרדה. האם יש משהו טבעי שיכול לעזור לחרדות? אני די לחוץ מזה.


הפחתת סטרס ולחץ


תשובה

הסימפטומים שאתה מתאר הם מאוד אופייניים למצב מתח וחרדה במיוחד כאשר המתח נמשך זמן. אתה לבד ציינת כי העבודה שלך מאוד מלחיצה ומן הסתם זהו המקור הראשי לתחושת החרדה שאתה מרגיש, יתכן וישנם עוד סיבות הגומרות לך להיות במתח וכדאי לך לברר האם כך. בכל מקרה מתח וסטרס הם הסיבה בהא הידיעה למציב בריאות רבים. קשיי נשימה וחוסר יכולת לפהק מצביעים על רמת חרדה מסוימת בה אתה שרוי שהיא, כאמור, נובעת מהמתח בו אתה נמצא. עצם הידיעה כי זהו המצב חשובה כי עתה אתה יכול להתחיל לעבוד על שחרור המתח בחייך וברגע שזה יקרה החרדה תרד ואיתה ייעלמו קשיי הנשימה והקושי לפהק. נדאג לשלוח לך כמה תרגילי נשימות מאוד יעילים לשחרור מתח.


הפחתת סטרס ולחץצמחי מרפא להרגעה ואיזון מערכת העצבים

בנוסף ישנם צמחי מרפא מצוינים להרגעה טבעית והורדת לחץ, הרגעת מתחים והפחתת חרדות. צמחי המרפא פועלים באופן עדין על מערכת העצבים ומסייעים בהרפיית שרירים, הרגעה של מערכת העצבים המרכזית, שחרור כיווצים בגוף ועוד. השימוש בצמחי מרפא הוא בטוח ולא ממכר וכאן יתרונם הגדול. הם אינם מרדימים או מעייפים אלא עוזרים מאוד בשחרור מחשבות מציקות וסיוע במיקוד ורגיעה. עוד דבר מומלץ למצבך הוא פעילות גופנית. כאשר אתה במתח הגוף שלך צובר חומרים מעוררים. פעילות גופנית מסייעת בשחרור חומרים אלו (בעיקר אדרנלין) ובשחרור חומרים משפרי מצב רוח ומרגיעים. לסיכום הורד את הלחץ, כי אחת התכונות של חרדה היא להגביר את עצמה במעגל קסמים שלילי. אתה צריך לדעת שאלו תופעות לא מזיקות, במיוחד אחרי שנשללו בעיות גופניות, צא להליכות של 20-30 דקות והשתמש בצמחי המרפא. קח בפרופורציה את הדברים ונשום. אנחנו כאן אם תזדקק לעוד עזרה.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..