מיץ רימון וסרטן הערמונית

 

שאלה
אני בחור בן 47, בריא בדרך כלל, לא סובל מבעיות כרוניות. אבי חלה בסרטן הערמונית לפני זמן מה ומאז אני מחפש פתרונות טבעיים לחזק את הגוף, וקראתי על מרכיבים טבעיים שיכולים לסייע לי לא לחלות במחלה הזאת. קראתי הרבה על מיץ רימונים. האם נכון שמיץ רימונים יכולים לסייע במניעת סרטן הערמונית? כמו כן אודה לך מאוד אם תוכלי לכוון אותי למשהו נוסף שיכול לעזור לי לשמור על הבריאות.

 

תשובה

סרטן היא המחלה הנפוצה ביותר בעולם המודרני ומקורה בכשל של מערכת החיסון מצד אחד לזהות את התאים הסרטניים וחשיפה לגורמים מזהמים שגורמים למוטציות בתאי הגוף מצד שני. תפקידה של מערכת החיסון שלנו רב ומורכב. בין שאר התפקידים היא פועלת כל הזמן לחסל תאים סוררים שאינם מתפקדים כתא רגיל ומתחלקים במהירות גבוהה מידי ללא מנגנון של הרג עצמי. בכל עת מערכת החיסון פועלת למצוא תאים סוררים ולחסלם. חולשה של מערכת החיסון תוביל להגנה פחות יעילה וחוסר תקשורת תקינה בין תאי מערכת החיסון המזהים תאים סוררים. בנוסף, עומס גדול של גורמים זיהומיים כגון קרינה, חומרים מדבירים, חומרים משמרים, פלסטיק וכולי מעודדים מוטציה בתאים ומעלים את הסיכוי לפתח סרטן. הדרך של הגוף להתמודד עם העומס הזיהומי הינו לנטרלו על ידי אנטי אוקסידנטים, המפסיקים את התהליך החימצוני ההרסני של התא.

במסגרת הטיפול הנטורופתי ניתן להתאים מהלכים אנטי סרטניים. מטרת הטיפול הוא לחזק וליעל את תגובת מערכת החיסון, לעודד את הקשר הבין תאי כך שמערכת החיסון תעשה את עבודתה ביעילות להריגת תאי סרטן. בנוסף, מטרת הטיפול הנטורופתי להוריד את העומס הזיהומי הגורם למוטציות. שאלת על מיץ רימונים - רימונים זה פרי נפלא המכיל כמות גבוהה של פלבאנואידים. פלבנואידים הינם מרכיבים הנמצאים בפירות וירקות כהים (כגון רימון שצבעו אדום עז) והם פועלים כנוגדי חימצון מאוד חזקים. מכיוון שידוע כיום שתאים סרטניים מתפתחים עקב תהליכי חימצון מוגברים בגוף, נוכחות של נוגדי חימצון מונעים תהליכים אילו ובהחלט הם יכולים לסייע במניעת סרטן. ישנם מרכיבים טבעיים אנטי סרטניים נוספים שנמצאים בתזונה כגון ירקות ממשפחת המצליבים (כרוב, כרובית ברוקולי) וכן ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי סרטנית מוכחת כגון הכורכום, הצמח הנחקר ביותר כיום.


לסיכום, פעולות מניעה לסרטן כוללות בין השאר:

תזונה: עשירה במרכיבים נוגדי חימצון, סיבים תזונתיים וירקות בעלי פעילות אנטי סרטנית ספציפית
צמחי מרפא: בעלי פעילות אנטי סרטנית ונוגדת חימצונית


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית