מיורן - תרופות סבתא - בריאות

 

מיורן - מידע כללי

מיורן נמצא בשימוש נרחב ברפואה העממית. משתמשים במיורן לרוב בזמן צינון או שפעת. יש למיורן תכונות אנטיספטיות, מחטאות, ולכן מיורן יעיל בזיהומים בפה ובגרון. כמו כן ניתן להשתמש במיורן חיצונית לפצעים וכוויות מזוהמות. חליטת מיורן יעילה מאוד לשיעולים. כאבי ראש, בעיקר אם מקורם הוא במתח. לחץ וסטרס מופחתים על ידי שתיית חליטת מיורן או על ידי שפשוף הרכות והמצח עם השמן האתרי של מיורן.


מיורן - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

המיורן הוא תבלין וצמח מרפא ידוע והוא מכיל יתרונות בריאותיים המסייעים לטיפול במצבי בריאות כגון:

הקלה על תסמיני שפעת והצטננות
מסייע לטיפול בדלקת גרון
טוב לזיהומים בחלל הפה
מרגיע מפחית לחץ ומתח
מרגיע שיעול יבש טורדני
טוב לכוויות ופצעים בשימוש חיצוני


מיורן - שימושים ביתיים

חליטה לשימוש פנימי – לשפוך כוס מים רותחים על כפית מיורן ולחכות 5-10 דקות. יש לשתות 3 פעמים ביום. לשטיפת פה - לשפוך חצי ליטר מים רותחים על 2 כפות גדושות של מיורן, לכסות ולחכות 10 דקות. יש לגרגר 3-4 פעמים ביום.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.