מיגרנות, עייפות כרונית, כבד שומני, כולסטרול גבוה

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
מיגרנות, עייפות כרונית, כבד שומני, כולסטרול גבוה

רקע אודות המטופלת:
רינה בת 50, גרושה+2, מדווחת על אכילה מרובה של פחמימות ושומנים מן החי.

פירוט תלונות עיקריות:
מיגרנה: התחילה לסבול ממיגרנות לפני 14 שנה, מזה שנה-שנתיים כל יום מיגרנה, לוקחת תרופות באופן קבוע לשיכוך כאבים מזה 14 שנה.
עייפות: באה לידי ביטוי בחוסר אנרגיה, חוסר חיוניות, נוצר לטענתה מחוסר שינה רציפה, אך גם כשישנה רצוף מתעוררת עייפה. מתעוררת עם כאב ראש או
מיגרנה.
כבד שומני: אובחנ על ידי בדיקת אולטרסאונד. הבעיה הטרידה אותה ודאגה במיוחד האם ניתן לרפא כבד שומני.

פירוט תלונות ברקע:
טעם מר בפה
נזלת אלרגית בשנים האחרונות
נפיחות בבטן, גזים
גירוד מתמיד בגב ובידיים
חוסר ויטמין B12
מצב נפשי קשה - מרגישה בודדה ועצובה

 

הטיפול הנטורופתי במיגרנות, עייפות כרונית, כבד שומני, כולסטרול גבוה

מיגרנה היא מצב בו כלי הדם המקיפים את המוח מתכווצים במהירות וגורמים לכאב רב. מצב זה נגרם, בין השאר, מעודף דלקתיות. במקרה של רינה יש קשר הדוק בין המיגרנות, הכבד השומני והכולסטרול הגבוה. שלושתם מצבים הנגרמים מעודף דלקתיות. דלקת נגרמת על ידי מערכת החיסון על מנת להגן על הגוף מפני פולשים כגון וירוסים וחיידקים. הבעיה היא כאשר ישנם גירויים שונים הגורמים להיווצרות דלקת לא מאוזנת הקשורים לאורח החיים שלנו: תזונה עשירה בשומן מן החי לדוגמא מעודדת דלקת. אכילה מרובה של שומן מן החי מעודדת גם כולסטרול גבוה וכבד שומני. במקרה של רינה מתגלה לנו תמונה ברורה שתזונתה הלא מאוזנת הובילה למצבים כרונים רבים בגופה. מטרת הטיפול הנטורופתי , אם כך, היא בראש ובראשונה להפחית את רמת הדלקתיות בגוף. בנוסף, יש לתמוך במערכת העיכול החלשה. החלשה מתבטאת בגזים, נפיחות וטעם מר בפה הנגרם אולי כתוצאה מרפלוקס. לאחר תשאול מקיף נמצא כי השינה הלא רציפה נגרמת מכאבי הראש והמגרנות הפוקדות את המטופלת. טיפול שיפתור את המגרנות, יפתור את בעיות השינה והעייפות. בנוסף, הכולסטרול הגבוה, הכבד השומני מעידים על עודף רעלים בגוף. תזונה נכונה תסייע בניקוי גוף שיעזור לפינוי הרעלים ויפחית את העייפות.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי במיגרנות, עייפות כרונית, כבד שומני, כולסטרול גבוה

במסגרת הטיפול עלו מספר בעיות לגבי המצב הנפשי של רינה. בעקבות שיחות תמיכה רבות וטכניקות גופנפש, מצבה השתפר. רינה קבלה תכנית תזונתית, פורמולת צמחי מרפא המכילה צמחים מרגיעים כגון ואלריאן וצמחים מנקזי כבד ותומכים כגון סכיזנדרה. כמו כן, הומלצו לרינה תוספי תזונה הפועלים על הורדת רמת הדלקתיות והפחתת כיווץ כלי הדם במעטפת המוח. לאחר 3 שבועות היא חזרה אליי עם שינוי דרמטי - ב 3 שבועות הללו היו לה רק פעמיים מגרנות, וגם אלו הופיעו בימים לחוצים במיוחד. השינה החלה להיות יותר איכותית וטובה, העייפות פחתה. התהליך הטיפולי נמשך עוד כמה חודשים כשבהדרגה הכבד השומני נוקה, הכולסטרול ירד והמיגרנות נעלמו כליל. במקביל, בעקבות שיחות תמיכה רבות, שינתה המטופלת את מקום עבודתה והרגישה שהיא לוקחת שליטה על חייה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית