מה זה ניקוי כבד ומה ההבדל לניקוי רעלים

 

שאלה
אני שומע לאחרונה הרבה את המושג ניקוי כבד וניקוי רעלים מהכבד וניקוי רעלים מהגוף ואשמח מאוד להבין מה זה בכלל ומה ההבדלים ביניהם אם יש כאלו. כמו כן האם יש אמת בפרסומים על התרומה הבריאותית של הניקוי הזה? בנוסף האם זה דברים שאפשר לעשות בבית לבד או צריך ליווי של רופא או מישהו מוסמך אחר. 


צמחי מרפא לניקוי רעלם מהגוףצמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף


תשובה

ניקוי כבד וניקוי רעלים מהגוף הן פעולות דומות המתרחשות בגוף והן למעשה מתארות אותה פעולה - פינוי רעלים מהגוף. פעולה זו , היינו פינוי רעלים מהגוף מתרחשת כל העת על ידי הכבד בעיקר אבל גם הכליות ומערכת השתן. הרעיון מאחורי ניקוי רעלים הוא לצמצם עד למנוע כניסת רעלים לגוף מחד ומאידך להגביר את זירוז פינוי הרעלים מהגוף ולשקם את הכבד. האיבר המרכזי בגוף האחראי על סינון רעלים הוא כאמור הכבד, זהו גם האיבר היחיד המסוגל לבנות תאים מחודשים. כאשר אתה מבצע ניקוי כבד אתה בעצם מאפשר לכבד ל"רוקן" את מצבור הרעלים הנמצאים בתוכו ולשקם את עצמו תוך כדי. תהליך זה של ניקוי הרעלים מהכבד הוא חשוב ומומלץ ביותר לפחות אחת לשנה. כיון שידוע כי רעלנות יתר בגוף גורמת להופעת סימפטומים רבים ומגוונים כגון: עייפות, אלרגיות, נשירת שיער, עצירות, חרדות, אי שקט, נדודי שינה, אקנה, עיגולים שחורים מתחת לעיניים ועוד. לגבי שאלתך השנייה הרי שבהחלט ניתן לבצע ניקוי רעלים בבית. ישנן עשרות דרכים ושיטות שונות לניקוי רעלים מהגוף. חלק מהשיטות הוא בעל אופי סגפני יותר וחלקן לא.

 

צמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף

 

שילוב של תזונה וצמחי מרפא הם הדרך היעילה לניקוי רעלים

מהניסיון שלי ניקוי המשלב תזונה מתונה וצמחי מרפא הוא יעיל במיוחד. צמחי מרפא כגון גדילן מצוי, כורכום, שן ארי ועוד הם בעלי יכולת מוכחה לשיקום ובניית תאי כבד חדשים, לזירוז תהליכי עיכול וספיגה ובכך הגברת קצב חילוף החומרים וקצב פינוי הרעלים מהגוף. באופן עקרוני מומלץ לשלב לצד צמחי המרפא גם התייחסות תזונתית ובמיוחד כדאי להמנע בתקופת הניקוי מצריכת קפאין, סוכר לבן, אלכוהול, בשר וחלב. למרות שזו נשמעת משימה קשה מאוד לאנשים רבים הרי שהתמורה עבור שבועיים של התנזרות ממקורות הרעלים היא מדהימה! רמות האנרגיה עולות, מצב הרוח משתפר ללא הכר, הערנות והזיכרון מתחדדים, רמות הסוכר בדם מתאזנות, רמות כולסטרול יורדות, העור נראה בריא יותר ועוד. לסיכום ניקוי כבד וניקוי רעלים הן למעשה פעולות דומות. צמחי מרפא לוקחים חלק משמעותי ביותר בניקוי רעלים וניקוי הכבד לצד תזונה מאוזנת והכל למשך שבועיים שכאמור יניבו תמורה בריאותית משמעותית ביותר.


טיפול נטורופתיטיפול טבעי