מדוע יש צרבות בגסטריטיס

 

שאלה

אני בן 57 ומאובחן כסובל מגסטריטיס כבר כשנה. מאז האבחנה ניסיתי מספר תרופות שלא עזרו לי במיוחד. כרגע אני לוקח תרופה בשם נקסיום שאני מרגיש יתכן ועושה משהו. יחד עם זאת בכל התקופה הזו הצרבות נמשכות ומציקות לי. קראתי על כמה שיטות להקלה ואני מנסה אותם כרגע . בכל מקרה רציתי לדעת מדוע בעצם יש צרבות בגסטריטיס? או יותר נכון מה הסיבה לכך וכיצד זה נגרם? האם יש סיכוי לרפא את הדלקת גם ללא תרופות? כמו כן מה ההמלצה שלך לגבי זה.

 

תשובה

צרבות הם למעשה סימפטום של גסטריטיס. מיד אסביר לך יותר אבל לפני כמה מילים על הדלקת עצמה: כאמור, הוא מצב דלקתי העשוי להיגרם מכמה סיבות אשר המרכזיות הם: תזונה לקויה, עישון ממושך, מתח וסטרס ובקיצור אורח חיים לקוי וכתוצאה מכך שגשוג יתר של חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה הגורם לדלקת, כמו כל חיידק.

איך נוצרת הצרבת בגסטריטיס?

במצב הזה של הדלקת גם חומציות הקיבה גבוהות מהנורמה. במקרים רבים של דלקת בקיבה ישנה גם חולשה של שריר הוושט. זהו שריר טבעתי אשר תפקידו העיקרי הוא למנוע מתכולת מזון ומיצי קיבה לעלות בחזרה לכיוון הגרון.

שילוב של חומציות גבוהה ושריר וושט חלש מאפשר ביתר קלות למיצי הקיבה לטפס לכיוון הוושט בתהליך הנקרא ריפלוקס [GERD] וכאשר החומצה החזקה באה במגע עם ריריות הוושט העדינות, הם פשוטו כמשמעו "צורבות" את הריריות וזו ההרגשה הכואבת והלא נעימה של צרבת, אשר יכולה להיות בדרגות קושי שונות עם תחושות שונות מבחילות ורצון להקיא, דרך דקירות בחזה, כאבים בחזה ועוד.


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס

לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת

התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


הטיפול לגסטריטיס וצרבות הוא פשוט ויעיל

מאחר ובמרבית המקרים הגורמים להיווצרות גסטריטיס והסימפטומים שלה הם אורח חיים לקוי, ניתן בקלות ובפשטות די רבה להפוך את הגלגל ולרפא את הבעיה. השילוב של תזונה נכונה עם צמחי מרפא מספק מענה טבעי יעיל ביותר ופשוט ביותר עם סיכויי הצלחה מאוד גבוהים בריפוי הדלקת.

צמחי המרפא פועלים ישירות לקטילת וצמצום נוכחות חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה, הורדת הדלקתיות, שיקום וריפוי ריריות הקיבה והוושט, חיזוק מערכת החיסון, איזון פעולות עיכול וחומציות הקיבה.

התזונה מצד שני עובדת על חיזוק שריר הוושט, חיזוק מערכת החיסון וצמצום גדילת הליקובקטר, איזון חומציות הקיבה, חיזוק מערכת העיכול, חיזוק גופני כללי ועוד.

לסיכום, ריפוי צרבות וגסטריטיס כולל

צמחי מרפא: פעילות אנטי חיידקית ישירה, איזון חומציות ועיכול, חיזוק חיסוני

תזונה: חיזוק מערכת העיכול, חיזוק מערכת החיסון, הפחתת חומציות בקיבה, חיזוק כללי


טיפול טבעי לגסטריטיס


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי