ליכן פלנוס עם פצעים אדומים וסגולים על העור


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס/ילפת שטוחה המתבטא בפצעים אדומים וסגולים במקומות שונים על גבי העור


רקע אודות המטופל

משה, בן 59, בעל עסק לנגרות, נשוי עם 4 ילדים ו 3 נכדים, גר בפריפריה בישוב קטן. משקל יתר, תזונה לא מאוזנת, מעשן מידי פעם, נמצא במתח מהעבודה.


פירוט תלונות עיקריות

משה הגיע לטיפול עקב ליכן פלנוס בעור שהתבטא בפצעים אדומים בחלק הפנימי של היד ובנגעים סגולים מפושטים על החלק הקדמי של הרגליים. הוא סיפר כי הפצעים והנגעים לא מציקים לו במשך היום אך בלילה, לקראת השינה, הוא סובל מגרד בלתי פוסק שמפריע לו להרדם. הוא ניסה למרוח משחות סטרואידליות שקצת מקלות אבל לא פותרות את הבעיה. משה סובל מבעיה זו לסרוגין בשנים האחרונות. והוא החליט שהגיע הזמן לפתור את הבעיה מהשורש.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

משה סובל מגיל 20 מפסוריאזיס. חומרתו משתנה מתקופה לתקופה. כשהמצב רגוע הפסוריאזיס מתבטא בחלק החיצוני של מרפקי הידיים בלבד וכמה נקודות קטנות בקדמת הרגל. בתקופות חמורות הפסוראזיס יכול להתפשט גם לבטן ולגרד מאוד. כשהופיעו לראשונה הנקודות האדומות של הליכן פלנוס חשב משה שזה התקף של פסוריאזיס, אבל רופא עור לקח ביופסיה ואבחן ליכן פלנוס בעור.


מה זה ליכן פלנוס | ילפת שטוחה?

ליכן פלנוס הינה מחלת עור כרונית דלקתית המשפיעה על העור והריריות. ישנם סוגים שונים של ליכן פלנוס המתבטאים באזורים שונים בגוף - בעור, בריריות הפה ואיברי המין, בקרקפת ובציפורניים. אצל מטופל אחד ליכן פלנוס יכול להופיע במספר מקומות. בליכן פלנוס תאי מערכת החיסון מסוג T תוקפים חלבונים מסוימים בעור ובריריות. מצב זה יכול להיגרם מסטרס, פציעה בעור כגון שריטה, בעקבות זיהומי הרפס של העור, וירוסים מסוג הפטיטיס ואלרגיות למתכות. יחד עם זאת אצל רוב האנשים הסובלים מליכן פלנוס לא ידועה הסיבה למחלה והטיפול הקונבנציונלי כולל הקלה על הסימפטומים על ידי דיכוי מערכת החיסון.


יעילות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס - פצעים אדומים וסגולים בעור

משה הגיעה כשהוא סובל משתי מחלות עור - ליכן פלנוס ופסוריאזיס - שתיהן מאותה משפחה של מחלות עור קשקשיות. שתיהן נובעות עקב פעילות יתר של מערכת החיסון הפוגעות בחלבוני העור, יוצרת דלקת וכתוצאה מכך נוצרים פצעים ונגעים על גבי העור. נכון יהיה לומר כי הליכן פלנוס והפסוריאזיס הם ביטוי של אותה בעיה - חוסר איזון של מערכת החיסון. מטרת הטיפול הנטורופתי במקרה כזה היא ליצור סביבה המאזנת ותומכת במערכת החיסון כך שהתהליכים הדלקתיים על העור ייפסקו.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


כיצד תזונה יכולה לרפא ליכן פלנוס - פצעים אדומים וסגולים בעור

חלק מרכזי ביצירת סביבה מאזנת מערכת חיסון היא התזונה. למרכיבים מסוימים בתזונה יש השפעה מעודדת דלקת על גבי העור ומקדמת פעילות יתר של מערכת החיסון. לעומת זאת, יש מרכיבים בתזונה הפועלים בדיוק ההיפך - מורידים את רמת הדלקתיות ומרגיעים את מערכת החיסון. התאמה של תפריט תזונתי בעל השפעה אנטי דלקתית, מזינה ומרפאה את מערכת החיסון הינו תנאי הכרחי לטפל בליכן פלנוס מהשורש.


תרומת צמחי מרפא בריפוי ליכן פלנוס - פצעים אדומים וסגולים בעור

לצמחי מרפא השפעות רבות על הגוף. מטרתם לעודד איזון, לשקם ולעזור בהתחדשות יכולות הגוף לריפוי. צמחי מרפא ספציפיים לליכן פלנוס הם צמחים בעלי פעילות אנטי דלקתית, משקמת תאי עור ועוזרת בפינוי של עודפי רעלים מהדלקת בעור. תנאי הכרחי לחידוש ואיזון מערכת החיסון הוא שמירה על פינוי פסולת מהגוף ומניעה של עומס מטבולי.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס - פצעים אדומים וסגולים בעור

נבנתה למשה תכנית טיפול הכוללת תכנית תזונתית מפורטת. משה החל לצרוך מזונות בעלי חומצות שומן המורידות את רמת הדלקתיות בגוף ומאזנות את מערכת החיסון. הוא נמנע ממזונות העלולים לעודד תגובתיות יתר של מערכת החיסון. הוא החל ליטול את צמחי המרפא באופן סדיר ושמר על התפריט שניתן לו. בפגישה השניה לאחר 4 שבועות דיווח משה כי הגרד נעלם לחלוטין והוא הפסיק למרוח את המשחה. הוא הרגיש יותר טוב ויש לו יותר כוח בעבודה. לאחר טיפול של 3 חודשים נעלמו לחלוטין הפצעים והנגעים של הליכן פלנוס. למשה הותאמה תכנית תזונתית ארוכת טווח שתמשיך ללוות אותו ותאפשר לו לשמור על האיזון שאליו הוא הגיע.