ליכן פלנוס על העור


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס על העור בצורת כתמים כהים אשר נהפכו סגולים וגדולים עם הזמן


רקע אודות המטופל

אמיר, בן 42, נשוי עם שלושה ילדים, עובד כמהנדס בניין, מדווח שיש לו תפקיד עם הרבה אחריות, נמצא בלחץ, עובד הרבה שעות, נוסע לעיתים קרובות לחו"ל בעקבות העבודה. מספר כי בעבר עסק בספורט באופן קבוע ושמר על תפריט מאוזן, בשנתיים האחרונות כמעט ולא עוסק בספורט, אוכל הרבה אוכל מהיר.


פירוט תלונות עיקריות

לפני כחודשיים החלו להופיע אצל אמיר כתמים כהים על החלק הקדמי של הרגליים. הכתמים הלכו וגדלו ונהפכו סגולים. רופא עור שלח לבדיקת ביופסיה. התוצאה הראתה שאמיר סובל מליכן פלנוס בעור. בשלב הראשון הרופא לא הציע לאמיר טיפול. במהלך החודשיים הבאים הבעיה הלכה והתפשטה. פצעונים בולטים אדומים התפשטו גם על הידיים, הבטן והגב. אמנם הפצעים והנגעים לא גרדו, אבל אמיר חשש מהמראה ומכך שזה ילך ויתפשט לכול הגוף. הוא חיפש פתרון טבעי לבעיית הליכן פלנוס. הוא הרגיש שכרגע המצב הולך ומחמיר.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

אמיר הגיעה לקליניקה עם בדיקות דם אשר הראו כי הוא סובל מרמה גבוהה של כולסטרול וטריגליצרידים: טריגליצרידים 203 (אמור להיות עד 130) כולסטרול כללי 245 (אמור להיות עד 200), בנוסף, אמיר סיפר כי בבדיקת אולטרסאונד נמצא כבד שומני. מצב זה של כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים, כבד שומני ועודף משקל מעידים על כך שהכבד של אמיר, האיבר שמסנן את הרעלים בגוף, גדוש ברעלים, לא מתפקד בצורה תקינה, ולכן מצטברים רעלים בגוף המחלישים אותו.


מה זה ליכן פלנוס?

ליכן פלנוס היא מחלת עור דלקתית שמקורה בחולשה וחוסר איזון של מערכת החיסון. כשמערכת החיסון "חלשה" היא לא מאוזנת ותוקפת ללא הבחנה את תאי הגוף. לתאי מערכת החיסון תפקידים רבים בגוף. מטרתם היא לא רק לחסל פולשים כגון וירוסים או חיידקים. מטרתם גם לחסל תאים שסיימו את תפקידם בגוף או תאים לא תקינים. למערכת החיסון מנגנון מתוחכם לזהות מהם התאים שיש לחסל ומהם התאים הבריאים של הגוף. כשיש חולשה חיסונית נוצר בלבול. תאי מערכת החיסון תוקפים תאים בריאים ללא הבחנה. תהליך זה גורם לדלקת. במקרה של ליכן פלנוס מערכת החיסון תוקפת את העור, יוצרת דלקת וגורמת לפצעים ונגעים על גבי העור.


הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס על העור

מטרת הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס היא לאזן את מערכת החיסון ועל ידי כך למנוע את התהליך הדלקתי הפוגע בעור ובריריות. במסגרת הטיפול נערך תשאול מקיף על מנת להגיע לאבחנה מה הסיבה לחולשה החיסונית. לאחר קבלת התמונה המלאה והמפורטת של מצב הבריאות - נבנית תכנית טיפול הכוללת תכנית תזונתית, התאמה של צמחי מרפא, טכניקות הפחתת מתחים ועוד. במקרה של אמיר התברר כי סבל מעודף רעלנות בגוף. שנים של מתח, חוסר פעילות גופנית ותזונה לקויה הובילו לעומס רב, שהתבטא בכבד גדוש רעלים המייצר כמויות גבוהות מידי של שומנים.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


כיצד תזונה יכולה לרפא ליכן פלנוס בעור

התכנית התזונתית התמקדה בתזונה אופיינית לפינוי מואץ וסילוק של עודפי רעלים מהגוף, תזונה מאזנת רמות כולסטרול וטריגליצרידים, המכילה מזונות מורידי רמת דלקתיות, מאזני מערכת חיסון ומסייעים לפינוי עודפי שומנים מהדם. לדוגמא, תזונה עשירה בסיבים תזונתיים סופחת אליה את עודפי הכולסטרול והטריגליצרידים ועוזרת לפנות אותם מהגוף. חומצות שומן חיוניות מורידות את רמת הדלקתיות בגוף ומאזנות את מערכת החיסון. פיטוכימיקלים במזון מעודדים ריפוי מהיר של תאי העור.


תרומת צמחי מרפא בריפוי ליכן פלנוס בעור

צמחי המרפא הותאמו ברמה אישית לאמיר ומטרתם היתה לתמוך בתכנית התזונתית ולקדם את ניקוי הכבד והרעלים בגוף. צמחי מרפא כגון ארטישוק וגדילן עוזרים בניקוי הכבד מרעלים, באיזון רמות כולסטרול וטריגליצרידים וכתוצאה מכך באיזון מערכת החיסון והורדת התגובה הדלקתית בעור. בנוסף, ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות ספציפית אנטי דלקתית המסייעים לנקות את העור.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפה

לאחר 3 שבועות בתוך הטיפול, כאשר נפגשנו לבקרה, דיווח אמיר שהוא מרגיש מצוין. הוא ירד שני קילו, וסיפר כי הוא מרגיש קל יותר. תחושת הנפיחות הכללית ירדה והוא חש יותר מרוכז ועירני בעבודה. בשלב זה לא הופיעו נגעים או פצעים חדשים על גבי העור, הליכן פלנוס נשאר יציב. לאחר חודש נוסף אמיר סיפר כי החלה נסיגה בנגעים מסוימים. הוא המשיך להתמיד עם התכנית התזונתית וצמחי המרפא. לאחר 3 חודשי טיפול אמיר עשה בדיקות דם שהראו ירידה משמעותית ברמות הכולסטרול והטריגליצרידים: הכולסטרול הכללי ירד ל 202 והטריגליצרידים ירדו ל 134. אמיר המשיך לרדת במשקל וירד סה"כ 8 קילו במהלך שלושה חודשים. בנוסף, הנגעים והפצעים של הליכן פלנוס הלכו והצטמצמו. אמיר המשיך בתהליך הטיפולי בתכנית מותאמת ובשיחת טלפון לאחר כארבעה חודשים מתחילת הטיפול סיפר כי שהנגעים והפצעים נסוגו לחלוטין והליכן פלנוס נרפא כליל.