כיצד לטפל ולהבריא באופן טבעי מדלקת בגיד הכתף

 

שאלה
אני בן 35, בריא בדרך כלל, לא נוטל תרופות באופן קבוע, במצב גופני טוב. אני סובל מזה תקופה ארוכה מכאבים עזים בכתף ימין. אני משחק טניס באופן קבוע וזה ממש משבית אותי כול פעם מחדש. אורטופד איבחן את הבעיה כדלקת בגיד ורשם לי מספר תרופות אולם אני מעוניין לבדוק האם יש טיפול טבעי לדלקת בגיד הכתף ומה ניתן לעשות כדי להקל או להבריא דלקת בגיד בכתף?

 

תשובה

לפי מה שאתה מתאר הדלקת בכתף נגרמת בגלל עומס גדול על מפרק הכתף. העומס יכול לנבוע עקב שימוש חוזר ונשנה של שרירי הכתף ללא הכנה וחיזוק נכון. על מנת למנוע פציעות ספורט חשוב ביותר להשקיע בהגמשתו וחיזוקו. ככל שהמפרק גמיש יותר וככול שזרימת הדם למקום תקינה יותר וככול שהשרירים שעוטפים את המפרק חזקים יותר, כך שמפרק וגידי המפרק יסבלו מפחות פציעות ודלקת.

אז ראשית השתדל לחזק ולהגמיש את הכתף ולהקפיד על חימום לפני פעילות ושחרור ומתיחות לאחריו. מבחינה טבעית החומרים התזונתיים האנטי דלקתיים החזקים ביותר מצויים באומגה 3 ובכורכום. אתה בהחלט יכול להתחיל לקחת כורכום ואומגה 3 במינונים גבוהים לתקופה קצרה ואח"כ לרדת למינון נמוך כמניעה. לעזור לדלקת. ישנם צמחי מרפא יעילים מאוד לעזור לדלקת בגיד להבריא כגון בוסוליאה, זנטוקסילום וכורכום כאמור.


לסיכום, טיפול בדלקת בגיד הכתף כוללת:

תזונה: אנטי דלקתית, עשירה במרכיבים חיוניים
צמחי מרפא: אנטי דלקתיים, מזרימי דם כמו כורכום
תוספי תזונה: אנטי דלקתיים כגון אומגה 3
פעילות גופנית: חימום, חיזוק והגמשה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית