כיצד תזונה משפיעה על הליקובקטר וגסטריטיס

 


גסטריטיס היא דלקת כרונית בקיבה הנגרמת לרוב על ידי חיידק בשם הליקובקטר פילורי. שגשוג החיידק והיווצרות הדלקת ברירית הקיבה הם בד"כ תוצרים של תזונה לקויה, מתח גבוה או מתמשך ועוד. במצבים אלו משתנה רמת החומציות בקיבה - דבר המאפשר לחיידק לקנן על דופן הרירית ולהתרבות. בתגובה נוצרת דלקת מקומית העלולה להתפתח לכיב. שמירה על חומציות מאוזנת בקיבה על ידי תזונה נכונה ורמות מתח תקינות מונעים את שגשוג החיידק ובכך גם את התפתחות הדלקת.


חשיבותה של תזונה נכונה בטיפול בהליקובקטר

מחקרים רבים הראו את הקשר בין נוכחות מוגברת של חיידק הליקובקטר ובין תזונה לקויה. מזונות מסוימים עלולים לגרות את רירית הקיבה ולעודד ייצור מוגבר של מיצי עיכול והעלאת חומציות הקיבה. במצב זה, קל לחיידק לשגשג ולהתרבות. זו הסיבה כי בגישה הנטורופתית הופעת הליקובקטר נחשבת כתסמין משני לבעיה יסודית יותר והיא חוסר איזון בקיבה ובמערכת החיסון. לתזונה נכונה יש השפעה רבה על איזון חומציות הקיבה והגנה על הריריות. מזונות נכונים למצבי דלקת והליקובקטר עוזרים בפעילות אנטי דלקתית ואנטי חיידקית ישירה ומסייעים בריפוי והגנה על רירית הקיבה, עוזרים לצמצם את אוכלוסיית החיידק וכן תורמים רבות לחיזוק התגובה החיסונית.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


טיפול משולב

שילוב של תזונה נכונה, צמחי מרפא והפחתת סטרס מניבים את התוצאות המשמעותיות ביותר בריפוי הליקובקטר ודלקות בקיבה. במסגרת הטיפול בקליניקה מותאמת עבורך תכנית תזונתית, פרומולות צמחי מרפא ותכנית להפחתת סטרס, במידת הצורך - זאת במטרה ממוקדת להחלים מהדלקת לצד מניעה עתידית לטווח ארוך. התייחסות מקיפה לתזונה ולרמות המתח עומדים במרכז ההצלחה הטיפולית.


עוד סיפורי החלמה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, חרדה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..