כיצד ניתן לרפא כאבי ראש ומיגרנות

 

שאלה
אשמח לקבל משוב מפורט אודות מיגרנה חריפה הפוקדת אותי פעמיים בשבוע לערך כבר מגיל 10 כיום אני בן 25. ראוי לציין שגם לאבי יש מיגרנות וכנראה שהסיפור גם גנטי. כשהכאב מופיע,אני חש בלבול בדיבור וחוסר בהירות מחשבתית כמו גם טשטוש הראייה. רגיש לאור ולרעשים ואיני יכול להניח את ראשי בצורה מאוזנת אלא חייב להגביה קצת את ראשי.מתלוות לכך תחושות בחילה ולחץ תוך עיני. התזונה שלי מאוד לא מאוזנת!!! ניסיתי תרופה הומיאופטית ולא ממש עזר. מה יש לנטורופתיה להציע לאחד שכמוני?

 

תשובה

מיגרנה היא כאב ראש הנובע מכיווץ של כלי דם הנמצאים במעטפת המוח. כיווץ כליה דם יכול להגרם מסיבות שונות - תהליכים דלקתיים, תזונה, שינויים הורמונלים, שינויי מזג אויר ועוד. מרכיבים אילו משפיעים על כלי הדם ומעודדים כיווץ. חזק שגורם לכאב. בדרך כלל מיגרנות מתחילות להופיע בגיל צעיר ומורידות את איכות החיים ככל שהן תדירות יותר. על מנת לתת מענה הולם לבעיה ולפתור את הבעיה מהשורש, יש לבנות למצוא את הסיבה או הסיבות אצלך להופעת המגרנה. נכון שהרבה פעמים המיגרנה היא סיפור משפחתי, אבל זה לא אומר שאין למצב זה פתרון.


למיגרנה וכאבי ראש ישנו טיפול יעיל בנטורופתיה

כמובן שאתה צריך לעבור תשאול מקיף על מנת למצוא את הגורם למיגרנות אצלך. הטיפול הנטורופתי כולל שינוי תזונתי - הורדת המזונות הגורמים ישירות למיגרנה והורדת מזונות הגורמים למיגרנה בצורה עקיפה. בנוסף, ישנם צמחי מרפא יעילים מאוד בזמן התקף וכמניעה. בן חרצית הוא אחד הצמחים הנחקרים ביותר לטיפול ומניעה במגרנות והוא נמצא יעיל ביותר למצבים אלו, כנראה בגלל השפעתי האנטי דלקתית. תוספי תזונה גם כן משפיעים על עצמת ותדירות כיווץ כלי הדם במוח. אומגה 3, לדוגמא, היא חומצת שומן חיונית, שיש לצרוך מהמזון. לרוב התזונה המודרנית דלה בחומצת שומן זו, וחסר שאומגה 3 יכול להוביל לדלקתיות יתר ולכיווץ יתר.


לסיכום, טיפול נטורופתי למיגרנה וכאבי ראש כולל

תזונה: אנטי דלקתית, מרפה כלי דם
תוספי תזונה: אנטי דלקתיים, מרפי כיווץ
צמחי מרפא: מונעי מגרנה
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..