כאב פרק כף היד בהריון - טיפול טבעימהו כאב פרק כף היד בהריון

תסמונת התעלה הקרפלית נפוצה בזמן הריון. היא מתבטאת בתחושת נימול והרדמות של כף היד, תחושת בערה, כאב או אי נוחות באצבעות, ידיים, מפרק היד ואפילו עד לכתף. הסימפטומים לרוב תוקפים את שתי הידיים ויכולים להופיע בכל זמן, אך הם בדרך כלל מחמירים במחצית השנייה של ההיריון, כשנשים צוברות יותר נוזלים. הסימפטומים לרוב נעלמים בהדרגה לאחר הלידה כשהנפיחות של ההיריון יורדת. התעלה הקרפלית הינה תעלה במפרק כף היד. התעלה נמצאת בין עצמות כף היד ורצועות הגידים והעצבים. הנפיחות וצבירת הנוזלים מגדילים את הלחץ בתעלה הצרה ולוחצים על העצב המידיאני העובר דרך התעלה. העצב המידיאני, שמעצבב את האצבעות, כשמופעל עליו לחץ, מרגישים את הסימפטומים של עקצוץ, בערה , נימול וכאב.


כיצד ניתן להקל על תסמונת התעלה הקרפלית

• להימנע מפעילות הכרוכות בהפעלת היד הדורשות כוח וחוזרות על עצמן. למרות שתנועות אילו אינן הסיבה לתסמונת התעלה הקרפלית אצל אישה בהיריון, הם עלולים להחריף את המצב.
• אם העבודה דורשת תנועות חוזרות ונשנות עם פרק כף היד, כדאי לקבע את פרק כף היד עם תחבושת אלסטית.
• תרגול יוגה יכול מאוד לעזור מכיוון שתרגילי יוגה מותחים את רצועות הגידים ובכך מרגיעים את הכאב.
• שתייה של חליטת עלי סרפד – הסרפד הוא צמח משתן. שתייה יומיומית של צמח זה יוריד את צבירת הנוזלים בגוף ובכך יפחית את הלחץ על העצב המידיאני. בנוסף, סרפד עשיר בברזל ובמינרלים נוספים.
• מחקרים הראו כי לקיחת ויטמין B6 עזרה לסימפטומים של התעלה הקרפלית.
• מומלץ לעשות מסג' על פרק כף היד להפחית את הנפיחות.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית