כאבים בזמן קיום יחסי מין - וסטיבוליטיס

 

שאלה
אני בחורה בת 20, לפני כמעט שנה התחלתי לקיים יחסי מין עם החבר שלי. בהתחלה כאב לי בצורה נורמלית לפימה שהבנתי מחברות, אבל מאז אני סובלת מכאב בנרתיק בזמן קיום יחסי מין וזה מקשה עליי לנהל מערכת יחסים תקינה עם החבר שלי. הגניקולוג איבחן וסטיבוליטיס. מה זה הבעיה הזאת? האם אפשר להיפטר ממנה? מה את ממליצה לעשות במרה כזה?

 

תשובה

וסטיבוליטיס היא הגדרה של כאב בנרתיק בזמן חדירה. לא ידוע הרבה על הגורמים לתופעה. הסיבות לבעייה שונות מאישה לאישה ויכולות להיגרם ממצב נפשי כגון מתח או טראומה אשר גורם לכיווץ שרירי האגן ולכאב בזמן חדירה. סיבות נוספות לוסטיבוליטיס הינם רמת דלקתיות גבוהה, שינויים הורמונלים וזיהומים חוזרים. בנוסף, מבחינה נטורופתית, זו בעיה היכולה להיגרם מאי סבילות למזון או עקב קנדידה מערכתית. בנוסף לכאב הנרתיק נראה בצקתי, אדום ודלקתי. על מנת להתאים תכנית טיפול יש ראשית לאבחן מה הסיבה השורשית לכאב ולבעיה עצמה וזאת על ידי תשאול מקיף וקבלת תמונה קלינית מלאה אודותיך.


הטיפול הנטורופתי מספק מענה יעיל לטיפול בוסטיבוליטיס

ראשית, כאמור, בעזרת תשאול מקיף וגישת אבחון בעלת ראייה רחבה, ניתן לאתר את הסיבה לכאב בחדירה. לאחר מכן על ידי התאמה של תפריט תזונתי, צמחי מרפא ותוספי תזונה ניתן לעבוד על הבעיה במישורים רבים: הרפייה של שרירי האגן, הורדת רמת הדלקתיות והבצקתיות בנרתיק, חיזוק מערכת חיסון על מנת למנוע זיהומים חוזרים בנרתיק ומציאת הגורם המקדם את הדלקתיות. התאמה של תכנית טיפול הנותנת מענה לשורש הבעיה היא קריטית להצלחת הטיפול.


לסיכום, טיפול נטורופתי בוסטיבוליטיס כולל

תזונה נכונה: אנטי דלקתית, מחזקת מערכת חיסון, תומכת במניעת זיהומים, מפחיתה בצקת
צמחי מרפא: להרפיית שרירי האגן, אנטי זיהומיים, חיזוק חיסוני
תוספי תזונה: אנטי דלקתיים, מרפי שרירים חלקים


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית