האם יש טיפול לוורידים נפוחים ברגליים בזמן הריון?

 

שאלה
אני בהריון בחודש שישי ואני סובלת מוורידים נפוחים ברגליים. מה אני יכולה לעשות לשפר את מצבי או להעלים את הוורידים הנפוחים מהרגליים?

 

תשובה

זרימה לקויה של דם בורידים היא מצב שכיח ויכולה להופיע במקומות שונים בגוף - הפי הטבעת, באשכים אצל גברים וברגליים. מצב זה נגרם לרוב מחולשה של כלי הדם הורידיים שגורמת לתקיעות הדם והצטברותו. התוצאה היא ורידים בולטים ונפוחים. הסיבה שהורידים מתנפחים דווקא בזמן הריון הינה שהכובד על החלק האמצעי של הגוף גורם להאטה בזרימת הדם הורידי. כלומר, ככול שהבטן גודלת כך היא יותר לוחצת על הורידים ודם "נתקע" וגורם להתנפחות וכאב. לאחר הלידה הבעיה בדרך כלל נפתרת.

על מנת להקל על מצבך יש לעזור לדם הורידי לנוע יותר בקלות. ראשית יש לדאוג שלא תעלי יותר מידי במשקל במהלך ההריון. עלייה של 8-10 קילו בהריון היא נורמלית, מעבר לכך מדובר על עודף משקל שגורם לעומס גדול על הגוף. תזונה מאוזנת דואגת לכך שתקבלי מצד אחד את כל המרכיבים החיוניים שהגוף והעובר זקוקים לו, שלא תגיעי לאחר לידה למצבים של חסרים תזונתיים ומצד שני שלא תעלי במשקל. בנוסף, על מנת לשמור על משקל תקין ועל מנת להזרים דם בורידים בצורה יעילה, חשוב מאוד לעסוק בפעילות גופנית. אם את לא עסקת לפני ההריון בפעילות גופנית לא מומלץ להתחיל בפעילות דרסטית. הליכה קלה, שחיה רגועה יכולים לעשות את כל השינוי. בנוסף, ישנם צמחי מרפא שאת יכולה לקחת שעוזרים להזרים דם בצורה עדינה ולחזק את כלי הדם.


לסיכום, טיפול נטורופתי יעיל למצב של ורידים נפוחים ברגליים, גם בזמן הריון

תזונה: עשירה בויטמינים ומינרלים, לשמירה על משקל תקין
פעילות גופנית מתונה: להזרמת דם ורידי
צמחי מרפא: להזרמת דם תקינה וחיזוק דפנות כלי הדם


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית