הטיפול הטבעי לצרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי - קטע וידאו

 


צרבת היא תסמין שכיח. פעמים רבות צרבות מעידות על בעיה נוספת כגון דלקת בקיבה - גסטריטיס, שגשוג של חיידק הליקובקטר פילורי ועוד. צרבת יכולה לבוא לידי ביטוי בהרבה מאוד דרכים כמו: שריפה באזור החזה, דקירות, כאבים, תחושת אוכל תקוע בגרון, בחילות ועוד.


סותרי חומצה כמו טאמס או רני

האם סותרי חומצה כמו טאמס או רני יכולים לפתור צרבת? ברוב המכריע של המקרים סותרי חומצה מספקים מענה מקומי וזמני ואם עושים בהם שימוש לעיתים רחוקות הם יכולים לעזור בהקלה. הבעיה מתחילה כאשר השימוש בהם הופך יומיומי וכשהוא לא עוזר כבר.

למה זה קורה? כי סותרי החומצה השונים משנים זמנית את חומציות הקיבה והם אינם פועלים על הבעיה מהשורש.


חיידק הליקובקטר פילורי הוא תסמין?

חיידק הליקובקטר פילורי המשגשג בקיבה הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר למצב של גסטריטיס ובין השאר לצרבות. הטיפול הנטורופתי מספק מענה לחיידק וגם מטפל בסיבות שהובילו לכך שהחיידק שגשג בקיבה. מבחינה נטורופתית הליקובקטר נחשב לתסמין. הוא משגשג כאשר תנאים מסוימים מתקיימים. הוא קיים בקיבה אצל אנשים רבים מבלי שהוא יוצר בעיות. אצל אחרים הוא גודל בגלל סיבות שונות.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


טיפול משולב

חומציות גבוהה, חולשה חיסונית, בעיות רקע במערכת העיכול, מתח גבוה או מתמשך - הם מהגורמים המרכזיים לשגשוג הליקובקטר פילורי בקיבה והתפתחות דלקת. הטיפול הנטורופתי משלב תכנית תזונה מותאמת, הפחתת סטרס ושימוש ספציפי בצמחי מרפא במטרה לצמצם את אזורי המחייה של החיידק ובמקביל לטפל בסיבות היסודיות - על ידי איזון מחודש של מיצי העיכול וחומציות הקיבה, חיזוק חיסוני, שיקום רירית הקיבה, חיזוק כללי של מערכת העיכול ועוד.


עוד סיפורי החלמה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, חרדה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..