טיפול טבעי לטחורים

 

שאלה
לפני שבועיים הייתה לי יציאה קשה מאוד עם התאמצות ואחר כך ראיתי שהיה לי קצת דם באסלה. מאוד נבהלתי אבל בבדיקות הרופא אומר שיש לי טחורים. הוא נתן לי משחה ומשהו לשתות ליציאות קלות, ורציתי לברר לפני שאני לוקח משהו כימי אם יש משחה טבעית שיכולה לעזור לטחורים ואם יש משהו נוסף שאני יוכל לעשות כדי לפתור את הבעיה כמו תזונה שיכולה להקל או צמחי מרפא או כל תרופת סבתא אחרת שאת מכירה.

 

תשובה

טחורים הם ורידים מוגדלים ונפוחים בפי הטבעת. כשדפנות כלי הדם חלשות, והלחץ הורידי איטי מאוד, נוצר עומס על הורידים, גודש של דם, ונפיחות. כשיש יציאה קשה היא מגרדת את כלי הדם הנפוחים, גורמת לפצע ובעקבות כך גורמת לדימום ולפעמים גם כאב. טחורים הם תופעה שכיחה ביותר בעולם המודרני. הסיבה לכך היא הרגלי החיים. הסיבות לחולשה ורידית וטחורים קשורות לאורח החיים שאנו מנהלים. חוסר פעילות גופנית גורמת לזרימה לקויה של הדם ותקיעות של דם בורידים. תזונה לקויה, דלה בסיבים, גורמת ליציאות קשות ומכאיבות, הנוטות לפצוע יותר את דפנות המעי, עודף משקל, בעיקר משקל בטני, לוחץ על מערכת העיכול ומונע זרימה תקינה של דם ורידי. חסרים תזונתיים עקב תזונה לקויה גורמים להחלשות של כלי הדם. שילוב של כל המרכיבים הללו גורמים לטחורים.


בטיפול נטורופתי ניתן לטפל בטחורים ולמנוע את הישנותם

הבסיס לטיפול הינו תזונה עשירה בסיבים מסיסים, שיקדמו יציאות תקינות היוצאות בקלות. בנוסף, תזונה חשובה ביותר הן ליציאות תקינות והן לזרימת הדם. במסגרת הטיפול הנטורופתי מותאמת פורמולות צמחי מרפא. ישנם צמחי מרפא מחזקי כלי דם. צמח מרפא כזה לדוגמא הוא ערמונית הסוסים, שעוזר בחיזוק דפנות כלי הדם ובזרימת דם תקינה. בנוסף, הטיפול הנטורופתי מציע גם פתרונות מקומיים. משחה טבעית על בסיס צמח הממליס HAMAMELIS יעילה ביותר לטיפול בטחורים קיימים. ההממליס גורם להקרשה מהירה של חלבונים ובכך מרפא מהר פצעים וחתכים. בנוסף, הוא יעיל כאנטי ספטי ומונע היווצרות זיהומים. הממליס יעיל ביותר במצבי טחורים שכן הוא מונע היווצרות פצע וזיהומו. חשוב ביותר לטפל בגורמים לטחורים ולא להסתפק בטיפול חיצוני, כי אז הבעיה לרוב תחזור שוב.


לסיכום, טיפול ומניעת טחורים כולל

תזונה: עשירה בסיבים תזונתיים, בעיקר מסיסים, המרצת הפרשות ואיזון מערכת העיכול, הגדלת נפח הצואה.
צמחי מרפא: לחיזוק כלי הדם והזרמת דם, הרפיית שרירים
תוספי תזונה: לחיזוק כלי הדם ולהפחתת דלקתיות.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..