טיפול טבעי בתולעי מעיים לילד בן שלוש

 

שאלה
הילד שלי בן שלוש וכבר יומיים הוא סובל מתולעי מעיים. הוא מתחיל לבכות בעיקר בלילה ומגרד מאוד את פי הטבעת. ניסיתי להסתכל לראות את התולעים אבל הוא לא ממש נותן לי. קראתי שיש מספר תרופות לתולעי מעיים אבל אני רוצה לברר אם אפשר להיפטר מתולעים במעיים על ידי תזונה או על ידי תרופת סבתא כלשהיא. עוד רציתי לשאול איזה סוגי תולעי מעיים קיימים ומדוע דווקא בלילה מרגישים את הגירוד בפי הטבעת של התולעים במעיים והאם אפשר למנוע הידבקות של תולעי מעיים בצורה כלשהיא?

 

תשובה

תולעים במעיים הם תופעה נפוצה מאוד במיוחד בקרב ילדים בגילאי הגן אולם גם מבוגרים יכולים להידבק בתולעי מעיים בקלות רבה יחסית. ישנם מספר סוגים של תולעי מעיים והשכיח ביותר הם תולעי מחט (oxyuria) הנראים כמו חוטים לבנים..ההדבקות בתולעי מעיים היא מהירה והיגיינה טובה יכולה לצמצם את היקף ההדבקות וכלן חשוב להקפיד על חינוך לשטיפת ידיים עם סבון אחרי כל שימוש בשירותים, החלפת תחתונים בתדירות גבוהה ועוד. הגרד בפי הטבעת הוא מאוד אופייני לתולעי מעיים ואצל בנות אפשרי שהתולעים יעברו גם לפות ויווצר גם שם גרד. בשעות הלילה מורגש יותר הגרד בעיקר והתולעים מגיעות לאזור פי הטבעת על מנת להטיל את הביצים. כל התרופות לתולעי מעיים מחייבות לקיחה במחזוריות של כ 10 ימים עד שבועיים על מנת לחסל את כל מחזור החיים של התולעים כולל הביצים.


צמחי מרפא יעילים ביותר לקטילת תולעי מעיים

ישנם כמה תרופות סבתא לתולעי מעיים אבל הדרך הטבעית היעילה ביותר לטיפול בתולעי מעיים הם צמחי מרפא כגון כורכום (החומר הפעיל כורכומין) אגוז שחור, לענה, זנגביל. שילוב של צמחי המרפא מספק טיפול מקיף הן לקטילת התולעים, קטילת ביצי תולעי המעיים וחיזוק מערכת העיכול והחיסון למניעת הידבקות חוזרת. את הטיפול עם צמחי המרפא לתולעי מעיים יש לבצע ברציפות כשבועיים עד שלושה. לגבי תזונה אני יכולה לספר לך שהיא פחות תשפיע על קטילת התולעים אולם תזונה נכונה יכולה לחזק את מערכת העיכול והחיסון ובכך לסייע במניעת הדבקות בתולעי מעיים מלכתחילה. חשוב לציין כי את הטיפול לתולעי מעיים כדאי לתת לכל בני המשפחה במקביל במידה ויש חשד אפילו קטן שמישהו אחר נדבק או כפעולה מונעת.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..