טיפול בהליקובקטר פילורי עם אנטיביוטיקה

 

שאלה
אני בת 35 ולפני כחצי שנה אובחנתי עם חיידק הליקובקטר פילורי. זאת בעקבות דלקת בקיבה ממנה סבלתי קודם לכן. הרופאה שלי רשמה לי אנטיביוטיקה לתקופה קצרה ואמרה שזה אמור לפתור את הבעיה ולחסל את החיידק ואת כל תופעות הלוואי שסבלתי מהם לפני שכללו צרבות קשות, כאבים בבטן העליונה, קושי בבליעה ומה לא עוד. לשמחתי אחרי נטילת האנטיביוטיקה הרגשתי שמשהו השתנה והכאבים נחלשו משמעותית, גם הצרבות ירדו וכמעט לא סבלתי מהם. הייתי מאושרת אבל לדאבוני זה לא נמשך הרבה זמן ואחרי כחודשיים, ככה בשקט ובהדרגה התחילו לחזור כל הצרות שציינתי למעלה. ניגשתי לרופאה בתקוה שתציע לי משהו נוסף אבל היא רק רצתה להמשיך עם האנטיביוטיקה. אישית אני רוצה להימנע מנטילה חוזרת ולכן אודה לך מאוד אם תוכלי לאשר לי שאכן ניתן לטפל בבעיה בדרך טבעית ושאכן ניתן לרפא את הדלקת כמו שקראתי במאמר שלך באתר?

 

תשובה

אני אענה לך מסוף שאלתך.. בהחלט ניתן לרפא את הדלקת ואת כל תופעות הלוואי מהם סבלת והכול בדרך טבעית וללא אנטיביוטיקה. אני אחזק את דברי ואספר לך שהרוב המכריע של המטופלים שלי שהגיעו עם דלקות קיבה, קרי גסטריטיס על רקע הליקובקטר, הצליחו להבריא לגמרי. זו השורה התחתונה, אולם על מנת להגיע אליה צריך להתגייס לתהליך של ריפוי. בניגוד לאנטיביוטיקה אותה לוקחים ושוכחים, הטיפול הנטורופתי דורש ממך השתתפות פעילה בעיקר בהתייחסות לתזונה. אני ארחיב מיד על תפקיד התזונה ותפקיד צמחי המרפא בריפוי הליקובקטר פילורי אבל לפני רק רקע קצר על הסיבות הנפוצות להופעת הדלקת:

אורח חיים לקוי, הגורם במשך הזמן לחולשה של מערכת החיסון והעיכול, הוא סיבת היסוד לבעייה כולה. הרבה אולי לא יודעים אבל חיידק הליקובקטר פילורי חי לו בריכוזים נמוכים כמעט אצל כל אחד מאיתנו בקיבה. זהו חיידק לא ידידותי בלשון המעטה, וכל עוד מערכת החיסון ומערכת העיכול שלנו פועלות בצורה תקינה האוכלוסייה של אותו חיידק נשמרת ברמות נמוכות ולא מזיקות. כך זה אצל רוב האנשים. אולם כאשר מערכות אלו נחלשות, ובמרבית המקרים זה קורה עקב שנים של תזונה לקויה, מתח רב, חוסר פעילות גופנית ועוד, אוכלוסיית החיידק בקיבה יכולה לגדול בשקט וללא הפרעה. כאשר היא מגיעה לשגשוג משמעותי היא גורמת כמו כל חיידק לתהליך דלקתי אשר בתורו גורם לסימפטומים כואבים ולא נעימים כפי שחוות על בשרך. אבל הבשורה המשמחת והמעודדת ביותר היא שניתן בתהליך די פשוט לשוב ולחזק את מערכת החיסון ואת מערכת העיכול, לחסל את החיידק, לרפא את הדלקת ובכך למעשה לפתור את הבעייה מהשורש! זאת בניגוד לפעולה של האנטיביוטיקה אשר מכוונת לחיסול החיידק בלבד ובמקרים רבים לא רק שלא פותרת את הבעיה אלא גורמת לחזרתה.


תזונה וצמחי מרפא הם המענה הטבעי, היעיל והמוצלח ביותר להליקובקטר פילורי

השילוב המנצח, מניסיון ריפוי מוצלח של עשרות מטופלים, הוא תזונה נכונה וצמחי מרפא. לתזונה יש תפקיד מכריע בחיזוק הגוף ובחיזוק מערכת החיסון. כמו כן תזונה מאוזנת ונכונה מסייעת לאיזון חומציות הקיבה ולצמצום אוכלוסיית החיידק. תזונה גם מחזקת את שריר הוושט ומונעת עלייה של תכולת מזון וכן מונעת את הצרבות האופייניות לתהליך הדלקתי בקיבה. להבין מה נכון לאכול ומה לא גורם בסופו של תהליך לאיזון מערכת העיכול ולחיזוק מערכת החיסון ברמה כזו שחיידק הליקובקטר פילורי חוזר למימדים בהם הוא לא מזיק, הדלקת מבריאה וכל הסימפטומים נעלמים. לצד התזונה, כאמור, גם לצמחי מרפא תפקיד מרכזי בחיסול החיידק וריפוי הדלקת. תפקידן של צמחי המרפא הוא בעיקר בחיסול וצמצום אוכלוסיית החיידק על ידי פעילות אנטי בקטריאלית ישירה. כמו כן תורמים הצמחים לחיזוק ואיזון מערכת העיכול ולחיזוק מערכת החיסון. שילוב התזונה עם צמחי המרפא מבטיח ריפוי מהשורש של הבעיה.


לסיכום, הטיפול בהליקובקטר פילורי כולל:

תזונה נכונה: מחזקת את מערכת החיסון, מאזנת עיכול, מורידה חומציות, מפחיתה צרבות, מחזקת את שריר הוושט, מצמצמת אוכלסיית החיידק.
צמחי מרפא: חיסול החיידק בצורה ישירה, איזון מערכת העיכול, חיזוק חיסוני, המרצת פעולות עיכול.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי