טאמס וסותרי חומצה לטיפול בצרבת

 

שאלה
הי, אני משתמש כבר כמעט שנה בכדורים בשם טאמס נגד צרבות שיש לי מידי פעם. אולם לפני זמן מה התחלתי לראות שהכדורים לא משפיעים באותו חוזק ואני צריך לקחת יותר כל פעם. הדבר הגרוע יותר שגם כשאני לוקח כמות של 4-5 בפעם אחת עדיין אני חש את הצרבת, אמנם בצורה עמומה יותר אבל עדיין חש את הכאב. הייתי אצל רופא שחושב שיש לי גסטריטיס והוא שלח אותי לבדיקת נשיפה לגלות איזה חיידק והתכנון לו לתת לי תרופה קבוע במקום הטאמס וכן , כנראה, אנטיביוטיקה כי הוא אומר שיש לי כבר דלקת בקיבה. די הייתי מבוהל איך התפתח לי העניין. ורציתי לשאול אותך האם אני יכול לעשות משהו בדרך טבעית כתחליף למה שהרופא הציע או שנגזר עלי לקבל את הכדורים? כמו כן למה הטאמס פתאום הפסיקו לעבוד?

 

תשובה

טאמס או כל סותר חומצה אחר תפקידו להפחית את חומציות הקיבה מידית על מנת להקל על צרבת. אבל פעם אחר פעם כשהנטילה הופכת לכרונית ההשפעה של הכדורים פוחתת. יתר על כך הם עלולים לגרום למצב הפוך בו חומציות הקיבה נמוכה מידי ואז יש בעיות אחרות של פירוק יעיל של מזון וספיגת חומרים חיוניים לגוף. טאמס הוא למקרה חירום אחת לחודש.. לא לשימוש יום יומי מה שכבר מצביע בבירור שיש בעיה שהטאמס כבר לא יכול לטפל בה. כפי שהרוא חושד יתכן ויש לך כבר דלקת בקיבה גסטריטיס וכנראה יש נוכחות גבוהה של חיידק ההליקובקטר פילורי. לדלקת ולחיידק יש פתרון טבעי יעיל ובטוח ואפרט בהמשך.


תרומתה של התזונה להתפתחות גסטריטיס

היום אנחנו יודעים שאורח החיים המערבי הכולל בראש ובראשונה תזונה מאוד לקויה, אוכל מהיר, דל ברכיבים משמעותיים, מתח רב ומתמשך, עישון, רעלים ממקורות אחרים, זיהום אויר וכו' - כל אלו עושים פעולה אחת קריטית: הם מחלישים את מערכת החיסון בגוף. וכשמערכת החיסון בגוף נחלשת אתה חשוף למגוון מתקפות - יש כאלו שיסבלו מדלקות גרון חוזרות כל חודש, יש כאלו שיפתחו אלרגיות, יש כאלו יהיו חשופים לוירוסים וידבקו מהם בקלות רבה. ויש כאלו, כמו במקרה שלך, שמערכת החיסון החלשה שלהם תאפשר לחיידק שנקרא הליקובקטר פילורי לשגשג יתר על המידה בקיבה. כאשר זה קורה הקיבה הופכת מודלקת וכאשר הדלקת נמשכת היא כבר מוגדרת כגסטריטיס - דלקת בקיבה. דלקת זו גורמת למגוון תופעות ותסמינים אשר הנפוץ והמוכר שבהם הוא צרבת.


האם אפשר להבריא מגסטריטיס? בהחלט כן!

מאחר וזו מחלה הנובעת מאורח חיים לקוי, ברגע שנבצע שינויים, בעיקר על ידי שיפור התזונה, תוכל למגר את הדלקת ולהפטר מהסבל והכאבים. תזונה נכונה היא בעלת משמעות גבוהה מאוד בריפוי הדלקת והיא מסייעת, לא רק באופן מקומי, אלא היא תורמת לבריאות מערכת אחרות בגוף כך שבסה"כ הבריאות הכללית שלך תשתפר לאין ערוך. לצד התזונה גם צמחי מרפא תורמים רבות לריפוי גסטריטיס.


צמחי מרפא ותזונה יעילים ביותר בריפוי גסטריטיס

צמחי מרפא בעלי יכולת טבעית אנטי חיידקית והם פועלים ישירות על חיסול ההליקובקטר פילורי. מעבר לכך הצמחים מסייעים לשקם את ריריות הקיבה הפגועות - על ידי פעולה אנטי דלקתית, הם מאזנים את חומציות הקיבה ומחזקים אותה. צמחי המרפא עוזרים רבות לחיזוק מערכת החיסון שתפקידה בריפוי הדלקת הוא גם חשוב מאוד. יחד עם הצמחים התזונה תורמת לחיזוק חיסוני, חיזוק שריר הוושט למניעת חזרת תכולת מזון ומיצי קיבה לוושט ולגרון, תזונה נכונה מאזנת חומציות בקיבה ומאזנת את מערכת העיכול כולה, מחזקת את הגוף, מסייעת בשיקום וריפוי ריריות, מפחיתה דלקתיות כללית.


לסיכום, הדרך הטבעית לריפוי גסטריטיס כוללת

צמחי מרפא: פעילות אנטי חיידקית ישירה, איזון חומציות הקיבה, שיקום ריריות, פעילות אנטי דלקתית, חיזוק חיסוני וחיזוק מערכת העיכול.
תזונה: חיזוק מערכת החיסון, פעילות אנטי דלקתית, סיוע בפעילות אנטי חיידקית, חיזוק שריר הוושט, איזון מערכת העיכול וחיזוק גופני כללי.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..