חשיבות פחמימות בתהליך דיאטה

 

שאלה
אני רוצה להוריד 10 ק"ג בעוד חודש עד חודשיים, התחלתי דיאטה ללא פחמימות כמעט ורוב התזונה שלי היא ירקות מוצרי חלב רזה ובשר רזה. הבעיה שאחרי שבוע בדיאטה ללא פחמימות אני מרגישה מאוד חלשה. אין לי בעיה של רעב אבל אני מאוד עייפה רוב היום ומרגישה שאין לי כוח. האם לדעתך חוסר פחמימות עלול לגרום לעייפות הזו? 

 

תשובה

פחמימות הם חומר הדלק המרכזי והחשוב ביותר עבורנו. פחמימות מעניקות לגופנו אנרגיה זמינה והם חשובים לתפקודים רבים בגוף. מאוד יתכן שהחולשה לך נובעת מחוסר אנרגיה. הדיאטה שאת עושה אולי תעזור לך להוריד במשקל אולם את פוגעת בבריאותך ורוב הסיכויים שתעלי שוב במשקל מאחר ולא תוכלי להחזיק מעמד זמן רב ללא אנרגיה זמינה. מעבר לכך צריכת מוצרי חלב ובשר, אפילו דלי שומן, מזיקה לבריאותך מאחר ואת מכניסה כמויות גבוהות של חלבונים אשר גורמים לעומס כבד על הכליות. מעבר לחומרים רעילים אחרים המגיעים דרך הבשר והחלב כגון אנטיביוטיקה, חומרי הדברה ועוד.


צמחי מרפא טובים לזירוז חילוף חומרים והפחתת החשק למתוק

אני מאוד ממליצה לך לשוקל מחדש את אופן הדיאטה שאת עושה. אפשר להוריד במשקל ולשמור עליו לאורך שנים בדרך בריאה וקלה יותר. נשלח לך במייל תכנית תזונתית להרזיה בריאה והמלצתי לך להחליף אותה עם הדיאטה שאת עושה כרגע. אם חשוב לך להוריד במהירות גבוהה יותר במשקל מומלץ לך לעשות שימוש בצמחי מרפא. ישנם פורמולות צמחים אשר יסייעו לך בזירוז חילוף החומרים ופורמולה להפחתת החשק למתוק. צמחי המרפא יחזקו את מערכת העיכול שלך ויאזנו את מקצב חילוף החומרים כך שתרוויחי מהם לא רק הרזיה והפחתת משקל אלא גם בריאות טובה יותר.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית