חרדל - תרופות סבתא - בריאות

 

חרדל - מידע כללי

חרדל הוא תבלין נפוץ בעל שימוש נרחב ברפואת צמחי מרפא בעיקר כממריץ חיצוני. השימוש בחרדל הוא עתיק יומין וישנן עדויות עוד מתקופת יוון העתיקה שנעשה בו שימוש רפואי. כשמורחים גרגירי חרדל על העור הם גורמים לגירוי קל המאיץ את זרימת הדם באיזור ובכך מרפה כאב שרירים. גרגירי חרדל טובים גם במצבים של חום גבוה, התקררויות ושפעת.חרדל - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

ברפואה העממית מוכר החרדל כצמח בעל השפעה ממריצה בעיקר חיצונית. לחרדל עוד מספר יתרונות בריאותיים והוא עשויי לסייע במצבי בריאות כגון:

סיוע להפחתת חום גבוה
עשויי לסייע בטיפול בהתקררות ושפעת
יכול להקל על דלקת גרון
בשימוש חיצוני עשויי להקל על שרירים כואבים
עשויי לסייע למצבי ברונכיט


חרדל - שימושים ביתיים

לטיפול בחום גבוה, התקררויות ושפעת: יש לשתות מירתח של גרגירי החרדל - לבשל על אש קטנה כוס מים רותחים וכפית גרגירי חרדל כחמש דקות, לקרר מעט ולשתות. כמו כן אפשר לפזר חופן אבקת חרדל באמבטיה חמה או באמבט לרגליים. לברונכיטיס מומלץ למרוח באיזור החזה אבקת חרדל מעורבבת בכמות שווה עם קמח ומים ולהשאיר כמה שיותר זמן. יש להיזהר - ישנם אנשים שעורם רגיש לחרדל ועלול לצרוב לכן יש לשים בהתחלה לזמן קצר ולבדוק שהעור לא נצרב.


רשימת תפוצה

* שדות חובה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.