חיזוק זיקפה וחשק מיני ירוד

 

שאלה
כבר הרבה זמן אני מרגיש ירידה משמעותית בזיקפה שלי מה שגורם לי עצבנות ומצב רוח רע, במקביל אני גם מרגיש חוסר חשק מיני. אני בן 64 עובד בתפקיד בכיר ואפשר להגיד שיש לחץ במסגרת העבודה שלי. בתקופה הזו הלילות שלי גם בעייתיים ואני מרבה להתעורר במהלך הלילה ומתקשה להרדם אח"כ כאשר בעיקר מחשבות ודאגות מדירים שינה מעיניי. קראתי באתר על צמחי מרפא לחיזוק החשק המיני ורציתי לשאול האם ההצמחים באמת יכולים לעזור וכן מה הסיבות לבעייה והאם ישנם דרכים נוספות לטפל בה. ניסיתי  ויאגרה ואני חייב להגיד שהיא עזרה לי אבל אני רוצה להמנע מלקיחה קבועה.

 

תשובה

ברשותך אחלק את תשובתי לשניים ואתייחס בנפרד לחוסר החשק המיני ולזיקפה חלשה. אמנם יש קשר הדוק בין השניים ואפשר להכלילם ללא בעיה תחת הפרעות בתחום החשק המיני אולם לעיתים זיקפה חלשה יכולה לנבוע גם מבעיה בכלי הדם ולכן ראשית בדוק את עצמך שהכל תקין מבחינה זו. חוסר חשק מיני ובכלל כל בעיה בתחום החשק המיני נובעת בראש ובראשונה ממתח וסטרס רב במיוחד מתח מצטבר. לחץ, מתח וסטרס גוררים אחריהם סימפטומים רבים כגון ירידה במצב הרוח, חרדות, דאגות, עייפות וכאבי ראש, נדודי שינה ועוד. קצרה היריעה מלתאר את מגוון הבעיות הנגרמות מלחץ ממושך אולם החשוב ביותר לדעת הוא כי ניתן בקלות יחסית להוריד את הלחץ ובכך להפחית עד לרפא סימפטומים שונים. כאשר אתה עייף ובמצב רוח ירוד, טרוד ומודאג, כל האנרגיה שלך פוחתת ואיתה גם החשק המיני והזיקפה. השינה שלך לא סדירה ועובדה זו רק מוסיפה לחוסר האנרגיה שלך ולעייפות ואיתה לחוסר החשק המיני.


צמחי מרפא תזונה ופעילות גופנית הם שילוב מנצח בחיזוק זיקפה

ראשית התחל לעשות פעילות גופנית מתונה. הרבה אנשים מתפלאים למה לעשות פעילות גופנית כאשר מילא עייפים כל כך? העניין הוא שדווקא פעילות גופנית היא בעלת השפעה עצומה על רמות האנרגיה שלנו ומשם על מצב הרוח שלנו. בפעילות גופנית לא רק מוציאים אנרגיה אלא משחררים בצורה משמעותית את רמות האדרנלין ומהגוף לצד שחרור חומרים מרגיעים ומשפרי מצב רוח. הפעילות הגופנית תעזור לך מאוד לישון לילה שלם ובצורה נינוחה. דבר שני בהחלט אתה יכול להתחיל להשתמש בצמחי המרפא. ישנם צמחים מאוד טובים להגברת רמות האנרגיה ולחיזוק כללי. כמו כן הצמחים מסייעם בהזרמת דם יעילה יותר לאיבר המין ובכך משפרים את יכולת הזיקפה. מעבר לכך צמחי המרפא יעזרו לך לחיזוק ותמיכה בבלוטת האדרנל אשר חשובה ליכולת עמידות הגוף בלחץ מתמשך. יתרונם של צמחי המרפא הוא בכך שהם מעודדים את המערכות השונות בגוף לשוב לפעילות תקינה ובשל כך הם אינם ממכרים. דבר שלישי אבקש ממך להתחיל לאכול מאוזן יותר. אנו נשלח לך המלצות תזונתיות אשר יתרמו גם הן לשיפור מצבך הכללי. התחל לעקוב אחרי התזונה שלך והשתדל כמה שאפשר למלא אחר ההמלצות התזונתיות.