חוסר חשק מיני בגיל מבוגר

 

שאלה
אני בן 65 ומזה זמן רב אני סובל מחוסר חשק מיני. אני יודע שזו בעיה נפוצה בגיל מבוגר והרבה מהחברים שלי משתמשים בכל מיני תכשירים לשיפור החשק המיני כולל כדורים כמו ויאגרה. יצאתי לפנסיה לא מזמן ומאחר ויש לי יותר זמן אני מתאמן כל יום במכון כושר, מקפיד על תזונה נכונה ומקווה להוריד את עודף המשקל שיש לי. יחד עם זאת עדיין מטרידה אותה בעיית החשק המיני. נתקלתי בכתבה על צמח מרפא שנקרא ג'ינסנג קוריאני שהוא טוב במיוחד להמרצה וחיזוק והוא יכול לסייע לחשק מיני ירוד. אני לא חסיד הרפואה האלטרנטיבית אבל בכל זאת אני מעוניין לנסות את הצמח אולי זה יעזור לי קצת. שאלתי היא האם זה צמח מרפא בטוח לשימוש וללא תופעות לוואי. אני בריא בסה"כ יש לי קצת בעיות עצירות פה ושם אבל לא קריטי. 

 

תשובה

ג'ינסנג קוריאני הוא אכן אחד מצמחי המרפא המרכזיים לטיפול במצבי חולשה בגיל מבוגר. תופעת חוסר חשק מיני נפוצה ביותר בקרב גברים וזו אחת הבעיות השכיחות ביותר הקשורות למין. בהנחה אתה אכן מקפיד על תזונה נכונה - נמנע ממזונות שומניים ומעובדים וצורך מזונות מלאים ובנוסף את פעיל גופנית, הרי שצמחי מרפא יכולים כאן לסייע מאוד בשיפור חוסר חשק מיני. היתרון הגדול של צמחי המרפא הוא בדרך הפעולה הישירה אך העדינה שלהם על מערכת העצבים וארחיב בהמשך כיצד. יש לשים לב שלג'ינסנג התווית נגד ומי שסובל מלחץ דם גבוה מומלץ להתייעץ עם מטפל קודם נטילה על מנת להתאים פורמולת צמחי מרפא נכונה עבורו. בכלל, אם יש מחלות רקע כדאי להתאים פורמולה למרות שצמחי מרפא בגדול מאוד בטוחים לשימוש חשוב לבדוק, גם אם אתה רוכש בקבוק של צמחים מוכן ולא דרך מטפל תבדוק על התווית את ההמלצות למי מתאים ולמי לא.


צמחי מרפא יעילים מאוד בשיפור חוסר חשק מיני בגיל מבוגר

צמחים מוכרים להגברת אנרגיה מכילים חומרים פעילים המסייעים באיזון מערכת העצבים לצד חיזוק יכולות גופניות. באופן כללי מה שעושים הצמחים הוא להגביר את מצב הרוח ואת רמת האנרגיה, הם ממריצים אך גם מרגיעים ומרפים שרירים. לטובת זיקפה תקינה, צמחי המרפא מסייעים בהזרמת דם משופרת לאיבר המין ובכך משפרים את יכולת הזיקפה. אלו יכולות שיש לא רק לג'ינסנג הקוריאני אלא גם לצמחי מרפא כמו רוזמרין שמצטיין במיוחד בחיזוק הזרמת דם ובהמרצה, דקל ננסי שעוזר לחזק את מערכת המין הגברית ועוד. מעבר לצמחים יש מזונות על חשובים להגברת אנרגיה וחיוניות כגון ספירולינה, גוג'י ברי, שקדים ועוד מזון נכון בשילוב עם צמחי מרפא יכול לסייע לך מאוד והיעילות שלהם היא גבוהה מאוד עם סיכויי הצלחה טובים מאוד כך שתוכל מהר מאוד להשיב לעצמך את איכות החיים וההנאה ממין.


לסיכום, שיפור חוסר חשק מיני בגיל מבוגר בדרך יעילה כולל

צמחי מרפא: משפרים אנרגיה, מחזקים גופנית, מזרימים דם, מאזנים מערכת מין, משפרים מצב רוח
תזונה: מחזקת את הגוף, מעלה אנרגיה ומצב רוח, משפרת חשק מיני