חולשה, רעד בכל הגוף

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


אבחנות:
חולשה, רעד בכל הגוף

רקע אודות המטופל:
צילה, בת 61, נשואה + 3 ילדים + 3 נכדים, מנהלת כוח אדם בחברה גדולה

תלונות עיקריות:
חולשה, רעד - התחילה לפני שנה, כשהיתה בתקופה של סטרס בעבודה. לפני כן מעולם לא סבלה מחולשה. החולשה התבטאה ברעד פנימי בגוף, קושי לעמוד על הרגליים עד שהיא מרגישה את הצורך לשבת. הרעד יכל להמשך כמה שעות, מלווה בתחושת תשישות. החולשה תקפה אותה כל יום, לא בשעות קבועות. מהפעם הראשונה שבה החולשה הופיעה התדירות והעוצמה של החולשה התגברו. נעשו בדיקות דם לנסות ולאבחן את הסיבה לחולשה אך לא נמצא דבר. הרופאה טוענת שהחולשה נובעת מדיכאון וחרדה. צילה הגיעה לטיפול נטורופתי עם רצון קודם כל להבין מדוע היא סובלת מהחולשה ובהמשך כמובן לפתור את בעיית החולשה.

ברקע:
מעי רגיז - סובלת ממערכת העיכול מגיל צעיר. סובלת מעצירויות ושלשולים לסירוגין, עייפות אחרי האוכל, בטן נפוחה וכאבי בטן. נעשו במהלך השנים הרבה בדיקות לברור המקום לכאבי הבטן, לא נמצא דבר.
אלרגיה - בחילופי עונות, בעיקר באביב, סובלת מקדחת השחת. בנוסף קיימת אלרגיה לקרדית האבק - בשני המצבים סובלת מעיניים דומעות, שורפות ואף סתום
שינה קלה - איכות השינה ירודה, מתעוררת בקלות, עייפה במשך היום, לוקחת כל יום כדור שינה על מנת להרדם
רזה מאוד, BMI=18, יכולה לא לאכול כלום כל היום, לא מרגישה רעב. אוכל מחריף את תחושת החולשה והרעד ולכן מעדיפה להימנע מלאכול.


הטיפול הנטורופתי בחולשה ורעד

צילה הגיעה אליי עם סימפטום ללא אבחנה. לאחר ברורים רפואיים רבים לא נמצאה אבחנה לבעיה שלה ולכן גם לא פתרון מתאים. ישנם בעיות בגוף שבאות לידי ביטוי מבחינה סימפטומטית אך נמצאות מתחת ל"רדאר" של הבדיקות הרפואיות. פה נכנסת הגישה ושיטת האבחון הנטורופתית ועוזרת במציעת הגורם לבעיה וכתוצאה מכך לפתרון. הראייה הנטורופתית למחלות שונה מאוד מראייה של הרפואה הקונבנציונלית. קשרים בין מערכות ואיברים בגוף, חסרים תזונתיים, מצב רגשי ועוד נלקחים במסגרת התשאול ונבחנים בצורה הוליסטית. ההבנה שהגוף הוא אחד ומערכות שונות משפיעות אחת על השנייה חשוב ביותר בהבנת מקור המחלות. במקרה של צילה צצו כמה כיווני אבחנה. לאחר תשאול מקיף הכיוון הצביע על חולשה גדולה במערכת החיסון שנובעת מאי סבילות למזון. הגוף מגיב בצורה מוגזמת למרכיבים במזון והתגובה מתבטאת בחולשה, רעד ותשישות. הרמזים לכך נמצאים לכל אורך ההיסטוריה הרפואית של צילה - המעי הרגיז, שלרוב נובע מאי סבילות למזון והאלרגיות שהיא סובלת מהם לאורך כל השנים מעידות על חולשה חיסונית גדולה. בניתי לצילה תכנית טיפול שכללה תזונה היפואלרגנית - ללא מזונות אלרגים, פורמולת צמחי מרפא שמטרתה לאזן את מערכת החיסון ותוספי תזונה בהתאם. מטרת הטיפול היתה לאזן, לתמוך ולשקם את מערכת החיסון.


תוצאות הטיפול בחולשה ורעד

אחרי 4 שבועות של תזונה היפואלרגנית ולקיחה של צמחי מרפא ותוספי תזונה התקפי החולשה והרעד נעלמו כלא היו! צילה חזרה לאיכות החיים טובה. היא הרגישה רעננה וחיונית, מערכת העיכול התאזנה לחלוטין. השלב הבא היה למצוא מה בתזונה גרם לתגובה כל כך חזקה של מערכת החיסון. לאחר בדיקה מקיפה צילה גילתה מהם המזונות הבעייתיים לה ולמדה להימנע מהם.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית