השפעת תזונה על גסטריטיס

 

שאלה
אני סובלת מגסטריטיס כבר זמן רב ואני מחפשת דרך טובה לרפא את הבעיה אחת ולתמיד. בעיקר אני רוצה להפסיק להשתמש בתרופות סותרי החומצה כי אני מרגישה שבהדרגה הם משפיעים פחות ופחות. אני בעלת עודף משקל ולא שומרת כל כך על תזונה ובגלל זה רציתי לשאול מה השפעת תזונה על גסטריטיס והאם אפשרי לעשות משהו על ידי שינויי תזונתי? אני חייבת לציין כי קראתי קצת והדבר שאני חוששת הוא שאצטרך להפסיק לאכול הרבה דברים שאני מאוד אוהבת. אני פונה אליך בבקשה לקבל איזה שהן המלצות לגבי תזונה שיכולה לעזור לי עם הדלקת מבלי שאצטרך לסבול יותר מידי או לעשות דיאטה קשה ושאהיה כל הזמן רעבה.

 

תשובה

לתזונה יש השפעה מכריעה על התפתחות, מניעה והחמרה של הדלקת. בזאת אני מקווה שקיבלת תשובה מידית לשאלה המרכזית שלך. גסטריטיס, בגדול מאוד, זו דלקת בקיבה הגורמת למגוון סימפטומים ובחוסר טיפול היא יכולה להגיע למצב של כיבי קיבה או אולקוס בשמם האחר. הדלקת היא תוצר, בעיקר, של חומציות גבוהה מידי בקיבה. הרבה מאוד מקרים של גסטריטיס קשורים גם לשגשוג יתר של חיידק ההליקובקטר. היום אנחנו יודעים כי לאורח חיים בכלל ולתזונה בפרט, תפקיד מרכזי להופעת הדלקת בקיבה מלכתחילה ובטח לריפוי.

מזונות גרועים לנו, עשירים בשומנים רווים, חריפים יתר על המידה, סוכרים פשוטים וכו' גורמים להחלשות של השריר הטבעתי בין הוושט לקיבה - המונע חזרה של מיצי עיכול במעלה הוושט, המערך החיסוני והחלשות פעולות עיכול תקינות. בנוסף, מתח וסטרס מחלישים גם הם את חוסן הגוף ומערכת העיכול, אלו דברים הגורמים לפעולות עיכול לא מאוזנות, מאפשרים להליקובקטר לשגשג ולדלקת בקיבה לחגוג.


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהלתזונה נכונה השפעה מרכזית בריפוי גסטריטיס

המזל שלנו שזו אחת הבעיות הכי הפיכות, דווקא בגלל שהיא נובעת מאורח חיים לקוי. כאן אני מגיעה לחלק השני של שאלתך. דברים רבים בחיים הם עניין של החלטה. את בהחלט יכולה להחליט להמשיך לאכול רע ולהמשיך לסבול או להיות תלויה בטיפול תרופתי, או שאת יכולה להחליט לעשות שינויי ולהבריא ולשפר את איכות חייך! המחיר הוא לא כבד כמו שאת חוששת ממנו. נכון, את תצטרכי לוותר על דברים מסוימים אבל זה לא קשה או סגפני כמו שאת מדמיינת. זו המקצועיות של מטפל טוב - לדעת להתאים לך תזונה כך שגם תבריאי מהדלקת בקיבה ובצורה כזו שאורח חייך לא יפגע יתר על המידה. אבל חשוב להדגיש, הטיפול הטבעי יסודו בהתמקדות וסילוק שורש הבעיה. אין תרופות פלא, ואין קסמים. חייבים לעשות שינויים אבל הרווח הוא עצום! וכאמור השינויים לא כאלו דרמטיים.


לסיכום, טיפול תזונתי יעיל לריפוי גסטריטיס כולל

תזונה נכונה: הורדת רמת חומציות, חיזוק שריר הוושט, חיזוק חיסוני, איזון מערכת העיכול
צמחי מרפא: איזון חומציות בקיבה, קטילת חיידק ההליקובקטר, חיזוק חיסוני


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי