היפוכלורידריה - תת חומציות בקיבה - קטע וידאו

 


מהו הטיפול הנטורופתי להיפוכלורידריה?

היפוכלרידריה זה מצב קודם כל שרוב האנשים לא יודעים מהו, הפרוש הפשוט הוא תת חומציות של מערכת העיכול, זו אבחנה נטורופתית שהגסטרואנטרולוגים לא מכירים אותה, בעצם תת חומציות במערכת העיכול מתבטאת בשלל סימפטומים שרוב האנשים לא יודעים כשזה קורה להם לא יודעים מה המקור שלהם, זה כולל גזים, נפיחות, צרבות, עצירות. סימפטומים מאוד מאוד נפוצים שאנשים רבים נפגשים בהם ויש להם הרבה השלכות, הרבה פעמים הם גורמים לאי נוחות מאוד מאוד משמעותית.


איך היפוכלורידריה באה לידי ביטוי?

כמו שציינתי בעצם היפוכלורידריה יכולה לבוא לידי ביטוי בעיקר בנפיחות, כבדות אחרי האוכל, עייפות אחרי האוכל, בעצם מצב שבו מערכת העיכול לא מתפקדת כמו שצריך, היא עייפה, האוכל לא מתעכל כמו שצריך ואז הבטן מתנפחת, יש גזים, יש לפעמים כאבי בטן והרבה פעמים התופעה הזאת מתבטאת בצרבות, המטופל הולך לגסטרו, מקבל תרופה להורדת החומציות למרות שיש לו בעצם תת חומציות וזה בד"כ מחריף את התופעה.


השכלות בריאותיות של היפוכלורידריה

ההשלכה הבריאותית הכי משמעותית היא שהמזון לא מתעכל כמו שצריך וברגע שהוא לא מתעכל כמו שצריך הספיגה אינה אופטימלית, האדם לא מקבל את הויטמינים והמינרלים ושאר המרכיבים החיוניים מהמזון. לאורך שנים כשזה מצב כרוני זה יכול לגרום לחסרים תזונתיים והחסרים התזונתיים יכולים לגרום לתופעות רבות.


יעילות הטיפול הנטורופתי בתת חומציות בקיבה

השלב הראשון שנעשה בטיפול הנטורופתי זה קודם כל לאבחן את המצב, רוב האנשים לא מודעים למצב, ראשית אני מאבחנת אותו ולאחר האבחון יש לי כלים מצויינים לטפל בבעיה, גם התאמה של תפריט ספציפי לבעיה, תפריט שהוא קל לעיכול וקל למערכת העיכול לפרק, וכמובן יש גם צמחי מרפא שמאוד מחזקים את מערכת העיכול, מעודדים הפרשות של מיצי עיכול ולאט לאט התהליך במסגרת הטיפול הוא חיזוק מערכת העיכול ואיזונה, אנחנו יודעים שאנחנו בכיוון הנכון ברגע שכל התופעות שאיתם בא המטופל, הנפיחות, הכבדות אחרי האוכל, הגזים, הצרבות, כול התופעות הללו בעצם נעלמות.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית