הגדלה שפירה של הערמונית, אימפוטנציה

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
הרחבה שפירה של הערמונית, אין אונות/אימפוטנציה

רקע אודות המטופל:
סמואל בן 59, אלמן + שני ילדים, עובד במפעל מזה 30 שנה. לפני חודשיים הפסיק לעשן. עישון קופסא ליום במשך 35 שנה

פירוט תלונות עיקריות:
ערמונית מורחבת: בבדיקת סקר לפני 6-7 שנים נתגלתה רמת PSA (הורמון המופרש מבלוטת הערמונית) גבוהה. במשך השנים ערך זה המשיך לעלות. כרגע ה PSA עומד על 3.9. לפני 3-4 שנים המליצו לו על ביופסיה - הוא לא עשה. באולטרסאונד מצאו הרחבה קלה של הערמונית. קם להטיל שתן 3-4 פעמים בלילה.
אין אונות/אימפוטנציה: איבר המין מתקשה באופן חלקי, ויאגרה עוזרת, קיים כבר 4 שנים.

פירוט תלונות ברקע:
יתר לחץ דם: 100\144.
סוכר בדם: בבדיקות דם נמצא כי: HGA1C 6.2 - גבוה, כלומר, יש חוסר איזון במשק הסוכר, כנראה תחילתה של סוכרת סוג 2.
כולסטרול גבוה: בבדיקות דם כולסטרול כללי: 230, LDL 161.
עודף משקל: עלה 10 קילו בשנה האחרונה, משקל נוכחי 85, גובה 1.65 ס"מ.
גזים, נפיחות ועצירות: מתלונן שכל מה שאוכל עושה גזים ומנפח, יש יציאות קשות ללא הרגשת התרוקנות 3-4 פעמים בשבוע.

 

הטיפול הנטורופתי בהרחבת שפירה של בלוטת הערמונית ואימפוטנציה

סמואל סובל ממצב קלאסי הנקרא "התסמונת המטבולית" שהלכה והסתבכה. התסמונת המטבולית אילו סימנים טרום מחלתיים, המנבאים את התפרצות של מחלות בעתיד. סימנים אילו כוללים עודף משקל, יתר לחץ דם, עלייה ברמות סוכר (מצב טרום סוכרתי) וכולסטרול גבוה. לסמואל יש את כל הסימנים. סימנים אילו קשורים יחד מכיוון שכולם נחשבים גורמי סיכון ומאיצי טרשת עורקים. טרשת עורקים הינו תהליך פתולוגי המתרחש בעורקים וחוסם אותם לאט-לאט. זהו תהליך המתרחש בעורקים במשך שנים ותוצאתיו יכולות להיות קטלניות - שבץ מוחי או התקף לב. בינתיים, בזמן שהעורקים הולכים ונסתמים, זרימת הדם נעשית לקויה ולכן הגוף מעלה את לחץ הדם. בנוסף, בגלל זרימת הדם הלקויה, פחות דם מגיע לאיבר המין וכתוצאה מכך יש אימפוטנציה. טרשת עורקים היא הסיבה העיקרית לאימפוטנציה בגיל המבוגר. חוסר זרימת דם יכול גם להסביר את חוסר האנרגיה של סמואל. כחלק מתהליך זה ובעקבות שינויים הורמונלים יש שינוי מבני בבלוטת הערמונית, היא מתרחבת וגורמת לתופעות שונות סביב מערכת השתן.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בערמונית מורחבת ואימפוטציה

בעקבות אבחון מצבו של סמואל מטרת הטיפול הנטורופתי היתה לגרום לנסיגה של טרשת העורקים על ידי ניקוי העורקים. מצב זה בהחלט אפשרי על ידי שינוי תזונתי, ירידה במשקל, פעילות גופנית וצמחי מרפא. לאחר שתחל נסיגה בטרשת העורקים האימפוטנציה תפתר, רמת האנרגיה תעלה, רמות הכולסטרול והסוכר בדם יתאזנו. בנוסף, תמיכה של צמחי מרפא למערכת השתן, ספציפית לבלוטת הערמונית, יאזנו את בלוטת הערמונית ויורידו את רמות ה PSA. סמואל התגייס לתזונה אנטי דלקתית, החל לעסוק בפעילות גופנית אירובית מתונה, ולקח את צמחי המרפא אשר הומלצו לו. ישנם צמחי מרפא ספציפים למצבים של ערמונית מורחבת כגון דקל ננסי והקרטאיוה. ישנם צמחי מרפא המאזנים רמות שומנים וסוכר כגון גנודרמה וכורכום. לאחר שבועות ספורים מתחילת הטיפול סמואל חש הקלה משמעותית במערכת העיכול ועלייה ברמות האנרגיה. בבדיקות דם שנעשו לאחר חודשיים רמות הכולסטרול הכללי ירדו ל 203 וה LDL ל 131. לאחר 3 חודשי טיפול ה PSA הראה ירידה בבדיקות דם ל 2. סמואל דיווח על שהוא מתעורר פחות לשרותים בלילה, שהוא ירד במשקל ומרגיש הרבה יותר טוב. להמשך הטיפול נבנתה תכנית תכנית תזונתית מתאימה על מנת לשמר את ההישגים ועל מנת שסמואל יוכל להמשיך לחיות איתה חיים בריאים וארוכים.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית