הגברת ייצור חלב אם - תרופות סבתא

 

הגברת ייצור חלב אם - סימפטומים עיקריים

כיום מכירים יותר ויותר ביתרונות ההנקה, הן מבחינה תזונתית והן מבחינה רגשית. לעיתים, כמות החלב המיוצרת על ידי האם אינה מספיקה לכל צרכי התינוק. במקרים כאלו מומלץ ראשית לוודא כי הבעיה לא נובעת מסיבות אחרות. מבחינה תזונתית ישנם מספר מזונות וצמחי מרפא העשויים לסייע בעידוד ייצור מוגבר של חלב אם.


הגברת ייצור חלב אם - מזונות וצמחי מרפא מקובלים ברפואה טבעית

 

גרניום

שתיית תה גרניום ריחני עוזרת ביצירת חלב אצל נשים מניקות. גרניום ריחני גם מסייע במניעת נשירה, בעיה נפוצה אצל נשים לאחר לידה. ליצירת חלב לאישה מניקה: שתיית חליטה של עלי גרניום ריחני - יש לשים כף גדושה של עלי גרניום בכוס מים רותחים ולשתות כ 3 כוסות ביום.

שומר

זרעי השומר הינה תרופה ביתית עתיקה לעידוד יצירת חלב אם. לשומר איכויות של סופח גזים ועוזר בכיווצים במערכת העיכול, כך שהוא יעיל ביותר לאם המניקה תינוק הסובל מגזים. טחנו את הזרעים והשתמשו בחצי כפית עד כפית בחצי כוס מים רותחים. שתו 3-4 ספלים ביום.

שמיר

השם שמיר באנגלית נגזר מהמילה הנורווגית DILL שפירושה להרגיע ולשכך. השם מרמז על תפקידו של השמיר ברפואה העממית. מי שמיר שמשו לעתים קרובות לסייע לתינוקות להירדם. המתיישבים האמריקנים הראשונים נהגו לתת לתינוקות מי שמיר למטרה זו. הם גם נהגו להכין ביסקוויטים עם שמיר בזמן בקיעת השיניים של התינוקות להרגעת החניכיים שלהם. תה משמיר משמש לטיפול בכאבי בטן והפרעות אחרות במערכת העיכול בעיקר אצל תינוקות וילדים. חליטה של שמיר משפרת את תנובת החלב בנשים מניקות. הפעילות קרמינטיבית הנוספת מועילה בעיקר בחודשים הראשונים של התינוק שסובל מגזים. יש לחלוט כף גדושה של שמיר בכוס מים רותחים ולשתות 3 כוסות ביום.


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.