האם לכולם יש קנדידה?

 

שאלה
קראתי שלכל אדם, למעשה, יש קנדידה. יש כאלו הסובלים מקנדידה ואלו שלא סובלים.. האם זה נכון? ואם כן - למה יש כאלו שסובלים מזה וכאלה שלא? אני בת 35 וכבר שנים רבות אני סובלת מאוד מגזים במערכת העיכול, מעצירות ומאקזמה בידיים. יכול להיות שיש לי קנדידה מערכתית? מה הטיפול הנטורופתי לכך?

 

תשובה

קנדידה היא פטרייה שקיימת אצל כולם במערכת העיכול ואנו לרוב חיים איתה בשלום, כל עוד נשאר האיזון בגוף. הבעיה מתרחשת כשהקנדידה מתחילה לשגשג - אז מתחילות התופעות השונות, הסימפטומים והמחלות. באילו מקרים היא משגשגת? כשיש לה מצע טוב לשגשג עליו וכמערכת החיסון ומערכת העיכול מוחלשות מסיבות שונות. כשהתזונה הנכנסת לגוף מורכבת בעיקר מסוכרים ופחמימות פשוטות, כשהגוף חלש עקב מתח ולחץ, כשקיימים חסרים תזונתיים עקב תזונה לקויה או ספיגה לקויה, כשיש עודף רעלים בגוף בגלל לקיחה של תרופות באופן קבוע או כבד גדוש, הקנדידה מנצלת את החולשה הקיימת ומשגשגת בגוף. הביטוי הוא קנדידה שמשגשגת אך זהו רק קצה הקרחון. שורש הבעיה נמצא בגורמים ששגרמו להחלשות מערכת החיסון והעיכול בעיקר.


אבחון נטורופתי יעיל לאיור קנדידה מערכתית

לפי מה שאת מתארת יכול בהחלט להיות שאת סובלת מקנדידה מערכתית אך המצב דורש אבחון ממוקד. במידה ומדובר בקנדידה מערכתית, בהחלט יש טיפול נטורופתי למצב זה. מטרת הטיפול הנטורופתי לחסל את הפטרייה נקודתית, אך חשוב מכך, מטרת הטיפול הנטורופתי לחזק את הגוף ולגרום לכך שהפטרייה לא תוכל לשגשג שוב. במסגרת הטיפול הנטורופתי מותאמת תכנית טיפול הכוללת תזונה נכונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה בהתאם לאבחנה. מטרת התזונה וצמחי המרפא הינה להכחיד את הפטריה ולצמצמה. בנוסף, לאחר הבנה היכן נמצא שורש הבעיה, מותאמת תכנית טיפול לחזק את המערכות החלשות - אם זה מערכת החיסון, מערכת העיכול, מערכת העצבים וכולי. טיפול הנותן מענה לשורש הבעיה יפתור את הבעיה כך שהיא לא תחזור על עצמה.


לסיכום, טיפול נטורופתי בקנדידה מערכתית כולל:

תזונה: אנטי פטרייתית, חיזוק מערכות הגוף השונות, חיזוק העמידות לפטרייה
צמחי מרפא: אנטי פטריתיים, מחזקי מערכת חיסון, עיכול ועצבים
תוספי תזונה: לאיזון פלורת מעי וחיזוק מערכת עיכול וחיסון


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת