האם יש תרופת סבתא שעוזרת לגבוה?

 

שאלה
אני בן 17 וחצי והגובה שלי הוא 1.66. אני מחפש אולי יש דרך טבעית או איזה תרופת סבתא שעוזרת לגבוה? או בכלל האם יש משהו טבעי ולא הורמונים שיכולים לסייע לי לגדול ולגבוה שוב כמו שהיה כשהייתי יותר צעיר.

 

תשובה

ישנם כמה גורמים עיקריים המשפיעים על גובה. ראשית ישנה את הגנטיקה, איתה אי אפשר לעשות כלום. אם אביך ואחיך פחות או יותר באותו גובה, יש סיכוי רב שתישאר בגובה הזה. שנית, יש את ההשפעה של המערכת ההורמונלית. בגיל הההתבגרות מה שמשפיע על הגביהה והגדילה הוא הורמון הגדילה. זאת הסיבה מדוע חשוב מאוד לדאוג לישון כל לילה לפחות 7 שעות מאחר והורמוני הגדילה מופרשים בשינה. לשינה יש תפקיד קריטי בפוטנציאל הגדילה. הגורם השלישי הינו התזונה. כדי לאפשר לגוף לנצל את פוטנציאל הגביהה יש לאכול תזונה עשירה בויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות. תזונה ריקה ממרכיבים אילו תגרום לשיבוש בהורמוני הגדילה ותמנע את הגעתך לפוטנציאל שלך מבחינת גובה.

על מנת להגיע לפוטנציאל הגובה שלך חשוב ביותר בתחיי בסביבה רגועה ממתח, שתישן לפחות 7 שעות רצופות בלילה, ושתאכל תזונה בריאה, עשירה במרכיבים חיוניים. במידת הצורך ניתן להמליץ לך על תוספי תזונה למטרה זו. מזונות על כגון אצות וצמחי מרפא בעלי איכות מזינה מכילים כמויות מרוכזות של מרכיבים חיוניים שספיגתם גבוהה מכיוון שהם ממקור מזון, ויכולים לעשות שינוי משמעותי בגוף.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית