האם חשוב לעשות ניקוי רעלים בזמן עישון?

 

שאלה
בעלי בן 44 מעשן בערך קופסא ליום ויש לו מעט עודף משקל. אני מאוד רוצה שהוא יפסיק לעשן אבל בלי הצלחה. אני מבינה שניקוי רעלים יכול לעזור לו להוריד את הנזק שהסיגריות גורמות ואם זה כך אני מניחה שזה חשוב לעשות ניקוי רעלים בזמן עישון? מה התועלת שתצמח לו מזה אם הוא יתמיד ויעשה את הניקוי?


צמחי מרפא לניקוי רעלם מהגוףצמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף


תשובה

עישון הוא מסוכן ומזיק לבריאות בכל רמה ובכל צורה. את לבד בטח קראת על קופסת הסיגריות שכמות הרעלים שנכנסים לגוף בזמן עישון היא עצומה ולכן לניקוי רעלים יש חשיבות כפולה למי שמעשן או הפסיק לעשן לאחרונה. בתהליך ניקוי יש להימנע מכל המקורות הרעלנים כגון סיגריות, אלכוהול, בשר, תרופות וכו'. במידה ויש בעיה להימנע אזי צריך לצמצם כמה שאפשר. תהליך ניקוי רעלים זו פעולה המסייעת לגוף לפנות בצורה ממוקדת כמויות רעלים גבוהות וכן לשקם ולחזק את הכבד המשמש כמסננת הראשית של הרעלים בגוף. ברגע שיש עומס גבוה מידי של רעלים עקב צריכה קבועה של בשר, סיגריות, אלכוהול, חלב, זיהום אויר וכו' מערכת החיסון נחלשת והגוף חשוף ביתר קלות לבעיות בריאותיות כמו עייפות מרובה, חוסר אנרגיה, אלרגיות ורגישות גבוהה, אסטמה, מצב רוח ירוד, אקנה ופצעי בגרות ועוד. אלו מצבים המאפיינים מאוד עודף רעלנות. עישון הוא כמובן פעולה המכניסה כמות עצומה של רעלים לגוף ובצורה קבועה ולכן הייתי ממליצה לבעלך לעשות ניקוי רעלים לא אחת לשנה אלא 3-4 פעמים בשנה ואם הוא יכול לנסות לצמצם מזיקים אחרים בתזונה ולעבוד על גמילה מהסיגריות יהיה מעולה.


ניקוי רעלים חשוב ותורם משמעותית לבריאות

בתהליך של ניקוי עובדים בעיקר על שיקום הכבד - שזהו האיבר היחיד בגוף המסוגל לייצר ולחדש תאים. שיקום הכבד כולל סיוע ממוקד בפינוי רעלים ממנו, ניקוי כלי הדם, ניקוי כליות ומערכת השתן ועוד. זהו תהליך הלוקח כשבועיים שלושה לפי שיטתנו. בזמן הזה יש חשיבות רבה לצמחי מרפא ולתזונה נכונה אשר תפקידה הוא להפחית את כניסת הרעלנים מהמזון כמה שאפשר ומצד שני לצרוך מזונות חשובים עשירים בנוגדי חימצון על מנת לסייע ולזרז את ניקוי ופינוי הרעלים מהגוף. צמחי המרפא פועלים ישירות לשיקום הכבד וסיוע בבנייה מחודשת שלו. זה כל הסיפור, הדבר מאוד דומה לטיפול ברכב.. אחת לשנה צריך להחליף פילטר שנסתם כנ"ל עם הכבד אלא שאתה לא יכול להחליף אותו רק לשמור עליו ולנקות אותו כמה שניתן.


טיפול נטורופתיטיפול טבעי